Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Огляд стану ЗВО в Україні. Шляхи майбутнього розвитку
    (КНУБА, 2019) Сіренко, О. В.; Рогожнікова, Олена Євгенівна; Sirenko, O. V.; Rogozhnikova, E. E.
    The article includes an analysis of existing institutions of higher education in Ukraine on the relevance of the present day and the consideration of related problems. The problem of the inconsistency of universities with the requirements of modern training and information acquisition, as well as the territorial nature of the problem, was revealed. There is a need for the reconstruction of real higher education institutions in Ukraine and the development of new approaches to the design of higher education institutions in the future. A possible alternative solution to these problems is considered on examples of foreign higher education institutions. Стаття включає в себе аналіз існуючих закладів вищої освіти в Україні на предмет актуальності сучасності та розгляд пов’язаних з цим проблем. Виявлена проблема невідповідності університетів вимогам сучасного навчання та здобування інформації, а також проблема територіального характеру. Встановлена потреба в реконструкції дійсних ЗВО в Україні та розробці нових підходів до проектування ЗВО надалі. Розглядається можливе альтернативне рішення даних проблем на прикладах іноземних ЗВО.
  • Документ
    Роль образу в проектах учбових закладів Рікардо Порро (частина І)
    (2016) Пивоваренко, О. В.
    В статті розглядається шлях становлення особистості архітектора Рікардо Порро, його підхід до створення оригінальної архітектури учбових закладів; пошук архітектурного образу та його роль в проектах.
  • Документ
    Досвід проектування університетських кампусів світу з урахуванням сучасних тенденцій проектування «зеленої архітектури»
    (КНУБА, 2015) Катола, Х. О.; Гой, Б. В.
    У статті розглянуто досвід проектування сучасної «Зеленої архітектури» на прикладах різних університетів світу.
  • Документ
    Туристичне середовище – підходи до типології
    (КНУБА, 2015) Пантюхіна, О. Ю.
    У статті розглянуті пропозиції щодо визначення основних типів «туристичного середовища» відповідно до розробленої автором типології туристичних утворень на основі «просторово-середовищного» підходу, в тому числі: середовища культурного, пізнавального, рекреаційного, екологічного, зеленого та сільського туризму.
  • Документ
  • Документ
    Ландшафтний дизайн репрезентативних прибудинкових територій історичного міста
    (КНУБА, 2018) Ладнюк, М. І.; Габрель, М. М.
    Розглянуто ‘‘міський ландшафтний дизайн’’, як приклад співіснування створеного озеленення в архітектурно-просторовій організації середовища, простору репрезентації при житлових, сакральних і громадських спорудах. Як осередок малого простору з проявом функціональності, естетичності і гармонійності середовища. Сучасне використання ландшафтного дизайну в місті.
  • Документ
    Дослідження середовища дозвілля в архітектурі
    (КНУБА, 2018) Горностаєв, О. А.; Акопник, С. В.
    У даній статі проаналізовано основні поняття сфери дозвілля, розглядається проблематика нововведення в підходах до прогресивних форм дозвілля та їх відображення у архітектурі. Досліджуються види дозвілля та потреби людини, за допомогою яких можна створити ідеальну форму та умови для комфортного та продуктивного розвитку особистості. Оглядаються соціальні форми дозвілля , які впливають на створення багатофункціональних культурно – розважальних центрів. Прослідковуються соціально-економічні процеси в суспільстві, які стимулюють появу нових типів і функцій будівель. На основі досліджень , можна встановити функціональні блоки для розробки архітектурно планувальної структури будівлі.
  • Документ
    Наукові та прикладні дослідження ландшафтного планування в навчальному курсі архітекторів
    (КНУБА, 2018) Проценко, С. М.
    В статті обґрунтована структура та функціональне навантаження ландшафтного планування, запропонована логічна модель розроблення ландшафтного плану, наведені приклади експериментальних ландшафтних планів, які впроваджені в практику проектування.
  • Документ
    Принципи удосконалення просторової структури закладів вищої освіти
    (КНУБА, 2018) Нестеренко, В. В.; Мироненко, В. П.
    У статті досліджуються принципи удосконалення архітектурного простору закладів вищої освіти. Розглянуто досвід удосконалення європейських і українських вишів, рекомендується їх систематизація за функціональними структурами. В архітектурно-просторовому середовищі університету здійснюється все розмаїття видів діяльності: від сприйняття навколишнього середовища до професійної розумової праці. Аспекти, наведені в даній роботі, дозволять брати до уваги ергономічні властивості простору, необхідного для втілювання діяльності, а також стати принципом концептуального проектування.
  • Документ
    Туристичне середовище – підходи до типології
    (КНУБА, 2015) Пантюхіна, О. Ю
    У статті розглянуті пропозиції щодо визначення основних типів «туристичного середовища» відповідно до розробленої автором типології туристичних утворень на основі «просторово-середовищного» підходу, в тому числі: середовища культурного, пізнавального, рекреаційного, екологічного, зеленого та сільського туризму.