Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Дослідження церкви всіх святих на економічній брамі в Киево-Печерський Лаврі
    (КНУБА, 2016) Чобітько, О. М.
    В статті описується історія і архітектура церкви Всіх Святих Києво-Печерської Лаври у Києві - пам’ятки українського бароко, її специфічні риси, настінний живопис, конструкції і будівельні матеріали. Були проаналізовані історичні джерела, які описують церкву Всіх Святих.
  • Документ
    Історія і дослідження дзвіниці на Ближніх печерах (Ковніровської)
    (КНУБА, 2016) Чобітько, О. М.; Івашко, Ю. В.
    B статті описується історія, архітектура, будівельні матеріали та конструкції дзвіниці на Ближніх печерах. Визначене значення пам’ятки в спадщині українського козацького бароко.
  • Документ
    Ордер в архітектурних трактатах від античності до початку ХІХ століття
    (КНУБА, 2017) Павлова, А. В.; Лінда, С. М.
    На основі аналізу літературних джерел в статті розглянуто особливості розвитку ордера в архітектурних трактатах від моменту першого використання терміну «ордер» в період античності і до початку ХІХ століття. Визначено вплив трактату Вітрувія на подальший розвиток та формування теорії архітектурних ордерів в XV-XVIII ст. Крім того, встановлено зв'язок між теоріями та працями теоретиків архітектури, їх співпраця або полеміка, вплив творчості на послідовників.
  • Документ
    Трансформації сакрального простору мечеті - кафедрального собору Кордови
    (КНУБА, 2018) Гнатюк, Л. Р.
    Розглянуто еволюцію архітектури мечеті-кафедрального собору Кордови, відомої як "Мечетіта" або мескіта. Прослідковано етапи трасформації середньовічної ісламської мечеті та її перетворення на католицький християнський собор в іспанському місті Кордова, Андалусія. Виявлено, що фактичний стан будівлі, яка може вмістити до двадцяти тисяч людей, підсумовує вражаюче поєднання різних епох, стилів, релігійних деномінацій, та політичних сил. Доведено, що історія мечеті-собору Кордови, яка є найважливішим пам'ятником всього ісламського заходу та одним з найдивовижніших у світі, підсумовує повну еволюцію стилю Омейядів в Іспанії, а також готичні, ренесансні та барочні стилі побудови конструкції сакрального простору.
  • Документ
    Історія розвитку архітектури церкви Пресвятої Трійці та Покрови Пресвятої Богородиці у селі Зарваниця
    (КНУБА, 2017) Дячок, О. М.; Нетриб’як, М. М.; Дацюк, Н. М.
    У статті досліджується історія розвитку архітектури старовинної церкви ХVIIІ століття у селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області, визначено роль святині в історії та культурі України. Проаналізовано історичні передумови будівництва та соціально – політичні чинники, що впливали на архітектуру храму. Проведений аналіз планування комплексу, натурні обстеження та здійснені обміри церкви для подальшого дослідження, інвентаризації, паспортиризації пам’ятки містобудування та архітектури і занесення їх до Державного реєстру національного культурного надбання України. Введено у науковий обіг дані про будівлю.
  • Документ
    Аналіз витоків православної мурованої архітектури Правобережжя і Лівобережжя доби Гетьманщини: ступінь дослідження і коло невизначених питань
    (КНУБА, 2018) Чобітько, О. М.; Івашко, Ю. В.
    В статті проаналізовано витоки мурованої архітектури церков доби Гетьманщини, визначено задачі дослідження. Аргументовано своєрідність православних церков Правобережжя і Лівобережжя і їх відмінність від церков європейського бароко.