Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Особливості містобудівного розвитку історичного міста Почаєва
    (КНУБА, 2016) Лукомська, З. В.; Поліщук, Л. К.
    У статті розкрито особливості історико-містобудівного розвитку міста Почаєва. Представлено етапи розвитку міста та комплексу Свято - Успенської Почаївської Лаври, виокремлено різночасові функціонально-планувальні елементи історичного ядра міста.
  • Документ
    Містобудівна спадщина Івано-Франківської області XVII-XVIII ст.
    (КНУБА, 2017) Лукомська, З. В.
    Метою дослідження є розкриття цінності визначних об’єктів об’ємно-розпланувальної структури міст Івано-Франківської області, які є яскравими зразками архітектури періоду бароко. Особливу увагу у статті приділено спорудам та комплексам, які втратили свій первісний статус, перебувають у критичному технічному стані та є під загрозою зникнення.
  • Документ
    Методика ознакування втраченої історико-архітектурної спадщини (на прикладі Станіславівської фортеці)
    (КНУБА, 2017) Лукомська, З. В.
    У роботі розкрито проблему представлення та сучасних методик ознакування втрачених цінних історичних архітектурних об’єктів, які відігравали роль містоформуючих елементів. Досліджено приклади вдалого ознакування, музеєфікації та експонування колишніх оборонних комплексів у Європі, які, в той чи інший спосіб, представляють архітектурно-містобудівну цінність історичних об’єктів. Представлено комплексний інноваційний підхід до експонування втрачених елементів міста-фортеці. На прикладі Станіславівської фортеці (сьогодні місто Івано-Франківськ) представлено варіант символічного ознакування майже втраченої історичної оборонної системи XVII – XVIII ст. Запропоновані концептуальні пропозиції можливо застосовувати для представлення частково втраченої архітектурної спадщини у історичних містах та селищах Західної України.
  • Документ
    Особливості пристосування цінних історичних палацових комплексів ( на прикладі палацу Потоцьких XVII-XVIII ст. у Івано-Франківську)
    (КНУБА, 2014) Лукомська, З. В.; Лукомська, Г. В.
    У дослідженні розкрито можливість пристосування колишніх палацових комплексів до актуальної функції, яка підвищить інтерес суспільства, зокрема інвесторів до цінної історичної архітектурної спадщини, що врятує її від руйнування. Представлено ідею пристосування цінних історичних палацових комплексів до актуальної функції на прикладі пам’ятки архітектури – палацу Потоцьких (XVII – XVIII ст.) в місті Івано-Франківську.