Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Ідейно-тематична відповідність та стильова єдність, як основна складова принципу формування художньообразного середовища спеціалізованих культурнопізнавальних парків
    (КНУБА, 2020) Каранда, А. О.
    При формуванні спеціалізованого культурно-пізнавального парку тематичної спрямованості однією із головних задач є виявлення її художньої образності. Вона складається з трьох основних складових: головної ідеї (теми) парку, художнього образу та сценарію. Тема парку відповідає за його творчий задум; художній образ висвітлює головну ідею парку у вигляді конкретних форм; сценарій пов’язує художній образ у логічну картину сприйняття ідеї парку. Ще на етапі творчого задуму створюється образний ряд парку, який залежить від обраної теми (ідеї). За допомогою відповідних засобів та прийомів виникають характерні особливості, що відтворюють образи та стиль спеціалізованого культурно-пізнавального парку тематичної спрямованості.
  • Документ
    Існування живопису в сучасному інтер‘єрному просторі одночасно як станкового та утилітарного
    (КНУБА, 2014) Пилипчук, О. Д.
    В статті піднято питання про актуальність використання станкового живопису в сучасному проектуванні інтер‘єрного простору, та його взаємодія з архітектурною формою в просторому середовищі. Підняті питання: виявлення характеру призначення картинної площини в сучасному інтер‘єрі та його основні візуальні та кольорові функції. Як приклади, приведені художні роботи автора.
  • Документ
    Семіотична реконструкція архітектурно-пейзажної композиції уманського Царициного саду (частина 1)
    (КНУБА, 2014) Косаревська, Р. О.
    У статті проведено реконструкцію художнього образу архітектурно-пейзажної композиції Царициного саду (1831-1859 рр.) пам’ятки садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку ХІХ століття Національного дендрологічного парку України «Софіївка» м. Умані Черкаської області.
  • Документ
    Символізація художніх образів сучасного архітектурного середовища
    (КНУБА, 2014) Булах, І. В.
    У статті пропонується визначення терміну архітектурного символу і символізації; розглядається питання використання символізації художніх образів у формуванні сучасного архітектурного середовища.
  • Документ
    Загальні положення символізації архітектурно-художнього образу міського середовища
    (КНУБА, 2016) Булах, І. В.
    У статті надані узагальнені висновки і результати щодо проведеного дослідження символізації архітектурно-художнього образу міського середовища. Запропоновано уточнення термінів "символізація", "міське середовище" і "художній образ". В загальних рисах наведені процеси та принципи символізації, а також представлена структурно-логічна модель символізації.
  • Документ
    Особливості стилю деконструктивізм
    (КНУБА, 2013) Гнатюк, Л. Р.; Драга, М. Л.
    Стаття присвячена дослідженню та формуванню архітектури в стилі деконструктивізм. Дослідження проведене на зразках сучасних будівель, житлових комплексів. Виявлені особливості архітектурних форм та композиційної побудови споруд в стилі деконструктивізм. Розглянуто проекти найбільш відомих представників.
  • Документ
    Передумови візуального сприйняття виставково-музейних комплексів авіаційних технологій
    (КНУБА, 2013) Горова, Ю. О.
    В статті визначені та описані передумови візуального сприйняття, що впливають на загальний образ виставково-музейного авіаційного комплексу. Проаналізовано вплив художнього образу музею авіації на архітектуру зони аеропорту.
  • Документ
    Художнє проектування предметного наповнення архітектурного середовища
    (КНУБА, 2012) Праслова, В.О.
    Розглядаються питання поєднання художнього образу і практичної цінності в обладнанні архітектурного середовища, проектування нефункціональних речей та речей-маніфестів в межах художнього проектування предметного наповнення архітектурного середовища.
  • Документ
    Засадничі риси формотворення естетичного середовища української архітектури X-XXI ст.
    (КНУБА, 2011) Гнатюк, Л. Р.; Шишлакова, Г. О.
    Стаття присвячена дослідженню та формуванню естетики української архітектури протягом X-XXI століть. Дослідження проведене на зразках сакральної архітектури, адміністративних будівель, житлових комплексів. Виявлені особливості архітектурних форм та композиційної побудови споруд стилів візантійського, бароко, класицизм, модерн.