Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 30
  • Документ
    Вихідні положення побудови типології архітектурного середовища
    (КНУБА, 2012) Шебек, Н. М.
    Сформульовані принципи і правила побудови сучасної типології архітектурного середовища .
  • Документ
    Наукові засади систематизації груп засуджених в архітектурному середовищі пенітенціарного закладу
    (КНУБА, 2011) Третяк Ю. В.
    У статті висвітлено проблеми диференціації колективу засуджених у середовищі виправного закладу. Розподіл і класифікація особистості за різними категоріями надає можливість створення зведеної систематики колективу засуджених і службового персоналу пенітенціарного закладу, вивчення режимів та ритмів їх функціонування у відповідному архітектурному середовищі .
  • Документ
    К определению термина "ландшафтный урбанизм"
    (КНУБА, 2011) Вязовская, А. В.
    В статье рассмотрены определения термина "ландшафтный урбанизм", проведен филологический и этимологический анализ составляющих терминов - "ландшафт" и "урбанизм". Проанализированы структурные и смысловые взаимосвязи в структуре термина. В результате исследования предложена общая формулировка термина "ландшафтный урбанизм".
  • Документ
    Безбар'єрне проектування як елемент екологічного підходу до формування архітектурного середовища
    (КНУБА, 2020) Зінов'єва, О. С.
    У статті розглядається взаємозв'язок концепції інклюзивного дизайну, зокрема формування міського середовища шляхом побудови безбар'єрних маршрутів та ареалів, з принципами сталого розвитку та формуванням сталої громади в архітектурному середовищі.
  • Документ
    Особливості синтезу мистецтв радянської архітектури України ХХ століття
    (КНУБА, 2019) Авдєєва, М. С.; Авдєєва, Н. Ю.
    У статті розглянуто синтез мистецтв в архітектурі України, його властивості, спираючись на архітектурні, художні, монументальні особливості стилів, починаючи з модернізму першої половини ХХ ст., постмодернізму, декоративізму та інших стилістичних напрямків кінця ХХ ст., на прикладах об‘єктів архітектури, скульптури, живопису, монументально-декоративного мистецтва. Обґрунтована доцільність узагальнення особливостей синтезу мистецтв майже 100-річного терміну розвитку країни. на основі соціальнополітичних, історичних подій з метою популяризації культурної спадщини.
  • Документ
    Роль структуроформуючих і образних факторів в урбанізованому ландшафтному довкіллі
    (КНУБА, 2016) Жмурко, Ю. В.; Соловйова, О. С.; Майстренко, В. І.
    У світлі сучасних тенденцій переборення техніцизму, зростання уваги до людських природних факторів організації простору, важливим є бачення цілісності композиції як гармонії людини та світу. У зв'язку з великим топографічним охватом середовища, що освоюється людиною, ландшафт зазнає урбанізації. Питання цілісності урбанізованого середовища розглядається через метафоризацію її природно-ландшафтної складової.
  • Документ
    Актуальні питання відеоекології
    (КНУБА, 2015) Степаненко, В. С.
    У статті розповідається про візуальний вплив архітектурного середовища на людину; відомості про область знань відеоекологію; наведені приклади негативного впливу візуального середовища та засоби поліпшення візуального комфорту.
  • Документ
    Архітектурна пустотність відкритих просторів міст
    (КНУБА, 2016) Гусєв, М. О.
    В статті розглядається поняття «пустотність» та його вплив на формування міського простору, аналізується взаємозв’язок соціального та фізичного простору міста а також вплив різних типів відкритих просторів на людину.
  • Документ
    Сучасні недоліки архітектурного середовища військових містечок Києва
    (КНУБА, 2015) Шевельова, А. С.
    В статті висвітлюються існуючі недоліки військових містечок. Визначаються особливості архітектурного середовища, планувальної та функціональної структури. Окреслюються перспективні напрямки розвитку військових територіальних об’єктів
  • Документ
    Соціальні передумови проектування акустично-рекреаційних осередків великого міста
    (КНУБА, 2015) Шулдан, Л. О.; Штендера, А. Ю.
    Введено поняття акустично-рекреаційного осередку, обґрунтовано концепцію його проектування і функціонування у великому місті як вияву соціально-орієнтованого дизайну середовища. Визначено фізичні, соціальні, технічні засади організації окремих зон та прийоми добору тематичних аудіальних меню для кожного з них.