Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Адаптивні будівлі та їх вплив на середовище
    (КНУБА, 2018) Оськіна, М. О.
    Розглядається типологія будівель і навколишнього середовища, ідея застосування методології проектування адаптивних будівель, що мають характеристики енергоефективної, параметричної та кінетичної архітектури. Встановлені автором фактори адаптації - приклад, як саме архітектура на різних рівнях проектування виступає зв‘язком між елементами урбаністики та природніми об‘єктами.
  • Документ
    Адаптація пам'яток архітектури для маломобільних груп населення: аналіз закордонного досвіду
    (КНУБА, 2016) Городецька, М. В.
    В статті аналізується закордонний досвід адаптації пам’яток архітектури для маломобільних груп населення, а саме засоби горизонтального та вертикального переміщення
  • Документ
    Культурологическая парадигма в трактовке современных концепций сохранения культурного наследия
    (КНУБА, 2015) Черкасова, Е. Т.
    В статті розглядаються сучасні концепції збереження культурної спадщини, в основу яких покладені питання виявлення інвестиційної привабливості історичних об'єктів з врахуванням інтегрованих показників історико- культурної цінності об'єктів спадщини.
  • Документ
    Проблема адаптації архітектури авангарда в сучасному середовищі Києва
    (КНУБА, 2015) Василенко, Л. Г.
    Акцентована увага на проблемі адаптації авангардних об’єктів, побудованих в Києві в кінці 1920-х – початку 1930-х років.
  • Документ
    Адаптація планувальних рішень для інвалідів - новий напрямок у проектуванні житлових будинків масового будівництва
    (КНУБА, 2014) Бармашина, Л. М.
    У статті розглянуто проблему безбар'єрної архітектури в аспекті пристосування існуючого житлового фонду до потреб сімей, в яких є інваліди на візках. Акцентується увага на пошуку реальних можливостей виконання вимог і принципів «універсального дизайну» шляхом перепланування квартир, розташованих на перших поверхах житлових будинків. Наведено приклади проектних пропозицій, розроблених для будинків масових серій типових проектів, які є основними елементами житлової забудови українських міст.
  • Документ
    Соціально-економічні передумови розробки нових типів виробничих будівель підприємств з переробки молока
    (КНУБА, 2012) Руденко, Т. В.
    в цій статті розглядається стан та проблеми молокопереробної галузі харчової промисловості України та визначення потреби у формуванні нових типів промислових об'єктів з переробки молока
  • Документ
    Логіко-семантичний опис адаптації міжвидового каркасу до його застосування у сучасних житлових будівлях
    (КНУБА, 2013) Гордієнко, С.М.
    Наведено теоретичний опис можливих архітектурноконструктивно-технологічних (АКТ) принципів адаптації міжвидового каркасу с.1.020-1/87 до житлового будівництва. Нові варіанти житлових будівель пропонується отримувати за рахунок використання збільшено-дробових параметрів конструкцій цієї типової серії та шляхом обмеженого застосування в ній дрібноштучних матеріалів і монолітних ділянок
  • Документ
    Гнучкість в архітектурі навчально-виховних комплексів «Дитячий садок – початкова школа»
    (КНУБА, 2013) Гомон, О. О.
    розглянута доцільність застосування гнучкої планувальної систем у формуванні архітектурно-планувальної структури навчальновиховних комплексів «Дитячий садок-початкова школа».
  • Документ
    Архитектурно - пространственные особенности городской застройки эпохи модерна на примере центрального исторического ареала г. Харькова и тенденции ее сохранения
    (КНУБА, 2014) Черкасова, Е. Т.
    Одним з чинників формування регіональних особливостей архітектури епохи модерну є чинник просторовості, обумовлений містобудівними особливостями міської забудови кінця XIX – початку ХХ ст., що історично склалася. У статті розглянуті особливості розміщення і морфологічні параметри пам'яток архітектури в стилі модерн - прибуткових і багатоквартирних житлових будинків, розташованих у межах центрального історичного ареалу Харкова. Архітектурно-просторові характеристики історичних будівель простежені на основі аналізу будівельного регламенту міської забудови початку ХХ ст.
  • Документ
    Основні тенденції зміни функцій споруд на вулиці Шевченка у м.Львові
    (КНУБА, 2012) Нетужилова, Н.В.
    У статті розглянуто та зведено у таблиці основні етапи розвитку промисловості на вул. Шевченка (одній з важливих магістральних вулиць) у м. Львові. Проаналізовано розвиток промисловості на основі поділу на три найважливіші періоди розвитку міста: польсько-австрійський, радянський та сучасний. На основі проведених досліджень виділено основні функції, притаманні будівлям даної вулиці, встановлено тенденції зміни функцій у різні часові періоди та виділено відсоток промислових споруд, що мають потенціал до архітектурно-функціональної адаптації.