Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Документ
    Простір і середовище, як об'єкти проектування
    (КНУБА, 2011) Зенькович, Н. Г.
    У статті досліджуються особливості та проблеми формування спеціальності дизайн середовища. Показана різниця між середовищем та просторам, надані їх основні види та типи.
  • Документ
    Трирівнева структура взаємозв'язку людини та архітектурного простору ( за принципом мандали)
    (КНУБА, 2015) Ковтун, Ю. О.
    В статті проводиться аналіз різних теорій взаємозв’язку людини та архітектурного простору. За принципом мандали вони поділені на три рівні: зовнішній, внутрішній та прихований, що відповідає шкалі потреб людини: фізичний, соціальний/енергетичний та рівень самоактуалізації.
  • Документ
    Построение схем моделей архитектурных пространств. Модель восприятия как структура для хранения знаний
    (КНУБА, 2014) Высочин, И. А.
    Модель сприйняття як структура для зберігання знань. Архітектурне моделювання надає можливість процесу розвитку архітектури не як простої послідовності ситуації в минулий час та її віддзеркаленню, а з усіма концепціями, що відносяться до характеру міркування, різкими якісними змінами, стрибками і навіть деякою революційністю, і, як наслідок, – усвідомлення виявлених протиріч у дії, що і є якісними змінами в структурі для зберігання знань. Розроблено схему побудови моделі сприйняття як структури для зберігання знань.
  • Документ
    Схемы построения моделей архитектурных пространств. Вариативная (развивающаяся) модель восприятия
    (КНУБА, 2014) Высочин, И. А.
    Варіативна (що постійно розвивається) модель сприйняття. Варіативний, тобто такий, що постійно розвивається, об’єкт архітектури можна уявити собі як процес зміни його якостей і які генерують зовсім нові прогресивні структури та зв’язки, що в переважній більшості призводе до підвищення класу моделі, а в відтак і конкретного об’єкта, що має тенденцію до постійного розвитку і вдосконалення. Розроблено схему побудови варіативної (що постійно розвивається) моделі сприйняття.
  • Документ
    Еволюція прийомів планування та забудови житлового кварталу
    (КНУБА, 2016) Іносова, Т. Ю.
    В статті досліджується послідовний розвиток та перетворення планувальної структури житлової забудови міста від початку минулого століття до наших днів. Розглядаються особливості видів розміщення житлових будинків та поступова еволюція планування житлових кварталів від периметральної забудови до кондомініумів сьогодення.
  • Документ
    Стилістика міського середовища – парадигма існування в рамках сучасного Києва
    (КНУБА, 2015) Лоліна, Н. А.
    В статті розглядається питання стилістики міста у рамках сучасної культури на прикладі Київського міського простору. Головна метою статті можна вважати висвітлення обставин та закономірностей існування стилістики міського простору. Його прив’язка до історичного контексту міської забудови, їх взаємний вплив, що формуючи предметне та просторове наповнення міста організовує життєдіяльність сучасного мешканця
  • Документ
    Структурні компоненти формотворення церковного простору у храмовій архітектурі України
    (КНУБА, 2015) Гнідець, Р.
    Розглянуто просторове середовище та компоненти формотворення храмової структури як місце проявлення їх сакральної сутності, як саме образ і форма, функція й форма, конструкція й форма композиційно вирішують формотворчі засади та креативну сутність сакральності просторового середовища в церковній архітектурі.
  • Документ
    Вплив ергономічних вимог на створення комфорту та зручності ресторанів, як закладів громадського харчування
    (КНУБА, 2014) Гнатюк, Л. Р.; Поліщук, Я. І.
    у статті розкрита роль ергономічних вимог у дизайні інтер‘єру ресторану. Оптимізація простору для досягнення комфорту відпочиваючих людей. Розглядається вплив комфорту та зручності на створення внутрішнього простору ресторану, підбір меблів та їх функціональні властивості в залежності від виду та їх функцій
  • Документ
    Особливості розробки дизайну інтер'єрів закладів громадського харчування для студентських містечок
    (КНУБА, 2013) Гнатюк, Л. Р.; Драга, М. Л.
    Стаття присвячена виявленню особливостей формоутворення дизайну інтер‘єрів закладів громадського харчування для студентських містечок. Дослідження проведене на сучасних прикладах студентських кафе. Виявлено вплив кольору на психофізичний стан людини.
  • Документ
    Принципи локальності та універсальності архітектурно-планувального вирішення споруд (на прикладі прецедентів з історії архітектури ХХ-го століття)
    (КНУБА, 2011) Коломєйцев, А. В.
    В статті запропоновано диференціацію архітектурнопланувальних вирішень у відповідності до реалізації принципів локальності та універсальності, що, в свою чергу, передбачають їх фіксованість або не фіксованість в каркасі конкретного простору та/або часу. Прослідковано необхідність врахування принципів локальності при визначенні дисциплінарних меж архітектури. Розглянуто особливості реалізації принципів локальності та універсальності на практиці та природу їх взаємозв‘язку