Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Документ
    Принципи та планувальні моделі формування нового типу локальних систем розселення в Україні
    (КНУБА, 2019) Панченко, Т. Ф.; Яценко, В. О.
    Процес змін адміністративно-територіального устрою України веде до необхідності створення нової стратегії в усіх сферах містобудівної діяльності від зміни законодавчих, нормативних актів до реальних проектних результатів. В роботі запропоновані перспективні принципи розвитку локальних систем розселення нового типу сформованих на еколого-ресурсній основі як економічній стратегії розвитку. Такими принципами стали: принципи «взаємності», «субсідіарності», «іноваційної інтеграції населених пунктів», «дискретно-просторового розвитку», «локалізації екомереж», «збереження дезурбанізованого розвитку», «спадкоємного відтворення культурно-етнічної спадщини» та «організації сільського туристично-рекреаційного простору». Ці принципи відтворюють нові підходи до планувальної організації локальних систем розселення, які є об’єднаними територіальними громадами.
  • Документ
    Класифікація територіальних громад за системністю функціонально-структурних елементів
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    в роботі розглянуто містобудування як системний процесс поєднання та взаємодії управління, стратегічного бачення, проектування та впровадження результатів процесу адміністративно-територіальних реформ. Запропонована класифікація побудована на взаємодії внутрішніх і зовнішніх факторів формування територіальних громад як групових систем розселення локального рівня.
  • Документ
    Значення системи містобудівного планування в соціально-економічному розвитку територіаольних громад
    (КНУБА, 2018) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто систему містобудівної діяльності та її значення в сучасному процесі децентралізації та змін адміністративнотериторіального устрою України. Визначені основні принципи стратегії планувальних підходів містобудування в нових умовах.
  • Документ
    Пролегомен перспектив формування територіальних громад як групових форм розселення
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто процес містобудівної діяльності в сфері формування поняття «групова система розселення» та трансформування його на сучасні умови адміністративної реформи та організації територіальних громад як групових форм розселення локального рівня.
  • Документ
    Що спільного в процесі утворення територіальних громад як групових систем розселення на локальному рівні з політикою та реформами?
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    В статті проаналізовано особливості реформи адміністративного характеру в Україні за період ХХ – початок ХХІ століття. Виділено чотири основні етапи, які формували парадигму необхідності соціальних, економічних та політичних змін. Визначено роль та особливості містобудівної діяльності кожного етапу. Звернено увагу на можливі ризики та негаразди поквапливих процесів без урахування системних наукових фахових розробок.
  • Документ
    Побачити, проаналізувати, запропонувати, навчити
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.; Коротков, Є. М.
    В статті розглянуто чотири ключові дії формування професійності архітектора в сфері містобудування.
  • Документ
    Договір як один з шляхів формування адміністративнотериторіального устрою групових форм розселення в Україні
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    У статті в процесі аналізу еволюційності розвитку адміністративно-територіального устрою України, як основи формування специфіки системи розселення визначено роль і значення договірних дій як одного з шляхів реформування суспільних відносин в системах розселення.
  • Документ
    Еволюція формування поняття територіального розселення
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто еволюціонізм формування поняття територіального розселення як системи знань, ідей, концепцій деяких наук як єдиної стратегії регіонального планування.
  • Документ
    Приміська зона - ретроспектива, реальність, перспектива
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    В статті в часовому аспекті проаналізовано формування приміської зони як об’єкта регіонального планування. Акцентована увага на проблемах та можливих перспективах структурного упорядкування приміських зон.
  • Документ
    Елементи культурно-історичного середовища – об’єкт спільних інтересів міста та приміської зони
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто стан та перспективи стану історикокультурної спадщини та можливість створення спільної територіально – планувальної структури місто – приміська зона