Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Розвиток міст та його вплив на процеси функціонування прилеглих територій
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    Проаналізовано процеси зростання міст та визначено проблемні фактори впливу на оточуюче середовище – приміську зону. Розглянуто інтеграційні процеси між містом і передмістям, виділено переваги та негаразди процесу з можливим шляхом покращення ситуації.
  • Документ
    Перспективи розвитку сучасного трамваю в екосистемі міста
    (КНУБА, 2017) Маргарян, Т. Г.
    Розглянуто перспективи розвитку сучасного трамвая в екосистемі міста. У сучасних містах велику роль відіграє громадський транспорт. При оптимізації або проектуванні сучасних трамвайних систем необхідне уточнення методіки обгрунтування даного виду транспорту та її долею у транспортній системі міста. При цьому неообхіден коплексний підхід до вирішення даного питання, враховуючи кількістні та якістні характеристики міста та враховуючи нові технології, які в смозі знизити вплив сучасного трамваю на екоситсему міста. Доцільно поетапно трансформувати існуючі трамвайні системи України в швидкісні трамвайні лінії. Такий підхід дозволить ефективно використовувати міський пасажирський транспорт, без істотних вкладень з боку муніципальних утворень.
  • Документ
    Групова система населених місць, еволюція формування поняття
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    Розглянуто формування поняття терміну «групова система розселення», наведено концептуальні пропозиції архітекторів з позиції освоєння території як окремого виду містобудівної науково-проектної документації.
  • Документ
    Річкові яхтові комплекси в архітектурно- планувальній структурі поселень
    (КНУБА, 2018) Шкурупій, М. Ю.
    Розглянуто питання розташування річкових яхтових комплексів в планувальній структурі поселень, їх містоутворюючий потенціал та роль у містобудівному розвитку поселення. Визначено типові варіанти розташування річкових яхтових комплексів в структурі функціональних зон міста. Розглянуто основні види яхтових комплексів, що формуються в умовах міста та визначено рівень їх інтеграції у міську забудову. Наведено позитивні та негативні сторони розміщення річкових яхтових комплексів в структурі поселення.
  • Документ
    Інклюзивність відкритого міського простору
    (КНУБА, 2018) Гусєв, М. О.
    Розглядається взаємодія соціального та фізичного простору міста, включеність (інклюзивність) городян в міське середовище як важливий фактор самоідентифікації, самореалізації та активності. Відкритий міський простір поділяється на інформаційний, комунікаційний та фізичний для більш детального розуміння характеристик, що допомагають та заважають включеності (інклюзивності) жителів міста в його навколишнє середовище.
  • Документ
    Соціальна, економічна та екологічна підсистеми формування сталого розвитку населених пунктів
    (КНУБА, 2019) Осипенко, К. В.
    Сформовано головні напрями формування сталого розвитку міст України, виявлені передумови принципів збалансованого розвитку суспільства, запропоновані механізми вирішення проблеми в соціальній, економічній та екологійній підсистемах.
  • Документ
    Основні компоненти силуету сучасного Івано-Франківська
    (КНУБА, 2018) Кос, С. В.
    Присвячено сприйняттю силуету сучасного Івано-Франківська із основних видових позицій.
  • Документ
    Формування сучасної житлової забудови на вільних територіях (на прикладі м. Полтава)
    (КНУБА, 2018) Бублик, Ю. В.; Обідний, О. Б.
    Розглянуто основні принципи та прийоми формування сучасної житлової забудови на вільних територіях, на основі цього запропоновано планувальне вирішення мікрорайону у м. Полтава.