Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Геодезичний моніторинг зсувних ділянок магістральних трубопроводів
    (КНУБА, 2012) Чибіряков, Валерій Кузьмич; Старовєров, Володимир Сергійович; Нікітенко, К. О.
    Розглянуто і проаналізовано існуючі методи Впливу геологічних процесів на магістральні трубопроводи та методи розрахунку точності геодезичних робіт при проведені моніторингу лінійних споруд. Запропоновано рекомендації щодо підвищення точності виконання геодезичних робіт в небезпечних геологічних умовах.
  • Документ
    Сучасна концепція застосування GNSS-технологій при вирішенні задач геодезичого моніторингу інженерних споруд
    (КНУБА, 2013) Шульц, Р. В.; Анненков, А. О.
    Наведено основні підходи до виконання геодезичного моніторингу засобами GNSS-технологій. Розглянуто можливі варіанти створення систем геодезичного моніторингу на базі GNSS-технологій з врахуванням сучасних досягнень в галузях розроблення геодезичних приладів, телекомунікаційних систем та супутникових технологій.
  • Документ
    Дослідження точності та періодичності геодезичного моніторингу висотних споруд
    (КНУБА, 2013) Кравченко, З. М.
    Пропонується методика дослідження точності та періодичності виконання моніторингу висотних споруд. Дана методика дозволяє проаналізувати вплив випадкових похибок визначення складових розрахункової функції осідання висотної споруди в часі.
  • Документ
    Геодезичний моніторинг – з досвіду виконання геодезичних робіт кафедри інженерної геодезії КНУБА
    (КНУБА, 2013) Ісаєв, О. П.; Адаменко, О. В.; Шульц, Р. В.; Білоус, М. В.; Кривий, О. П.; Хайлак, А. М.
    Наведено основні наукові результати отримані кафедрою інженерної геодезії КНУБА. Встановлено необхідність розроблення на загальнодержавному рівні нормативних вимог та рекомендацій по організації геодезичного моніторингу.
  • Документ
    Статистичне моделювання GNSS-вимірювань при створенні геодезичних мереж на геодинамічних полігонах
    (КНУБА, 2015) Анненков, А. О.
    Розглянуто основні підходи до проектування геодезичних мереж для геодезичного моніторингу засобами GNSS-технологій. Запропоновано при проектуванні геодезичних мереж виконувати статистичне моделювання з використанням методу Монте-Карло. На прикладі реальної геодезичної мережі виконано статистичне моделювання GNSS-вимірювань. За результатами вирівнювання модельної GNSS-мережі встановлено, що при значній надлишковості вимірювань базових ліній можна досягти підвищення точності визначення координат пунктів мережі.
  • Документ
    Особенности геодезического мониторинга разных строительных конструкций
    (КНУБА, 2019) Исаев, А. П.; Гуляев, Ю. Ф.; Чуланов, П. А.
    Оцениваются особенности работы геометрически неизменяемых статически определимых и статически неопределимых систем для организации геодезического мониторинга несущих строительных конструкций.
  • Документ
    Комплексный мониторинг инженерных сооружений
    (КНУБА, 2020) Исаев, А. П.; Гуляев, Ю. Ф.; Чуланов, П. А.
    У статті рекомендується правильне написання назв систем моніторингу на основі смислового змісту і логічно узгодженого порядку слів. Розглянуто три складові системи комплексного моніторингу висотної будівлі, які доповнюють один одного, створюючи загальну картину положення і стану будівлі, її несучих конструкцій і ґрунтового масиву під нею. Розглядаються в єдності геотехнічний моніторинг, геодезичний моніторинг, інженерно-будівельний моніторинг. Показані завдання кожного моніторингу та описані прилади та датчики, які використовуються в сучасних автоматизованих системах моніторингу. Геотехнічний моніторинг дає інформацію про стан і зміщення ґрунтової основи, яка знаходиться під будівлею і навколо неї, про процеси, що відбуваються всередині ґрунтового масиву. В автоматизованих системах геотехнічного моніторингу використовуються свердловинні інклінометри, свердловини екстензометри, датчики тиску ґрунту в поєднанні з приладами геодезичного та інженерно-будівельного моніторингу. Геодезичний моніторинг дає уявлення про просторове положення будівлі та її елементів, а також про планово-висотні та кутові зміщення несучих конструкцій. В автоматизованих системах геодезичного моніторингу використовуються роботизовані тахеометри, нівеліри, сканери, апаратура GNSS в поєднанні з приладами інженерно-будівельного і геотехнічного моніторингу. Інженерно-будівельний моніторинг показує зміни напружено-деформованого стану конструкцій та їх елементів і зміни їх взаємного положення. В автоматизованих системах інженерно-будівельного моніторингу використовуються різного типу датчики: деформацій, зміщень, коливань, температури, тиску та інші в поєднанні з приладами геодезичного та геотехнічного моніторингу.