Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 52
  • Документ
    Локальна симетризація міської тканини
    (КНУБА, 2012) Панченко, О. О.
    В роботі класифіковані принципи локальної симетризації міської тканини.
  • Документ
    Симетричні трансформації у композиції планів міст України
    (КНУБА, 2012) Панченко, О. О.
    Проаналізовані етапи симетризації архітектурно – планувальної композиції міст України.
  • Документ
    Вплив збірного опорядження на архітектурні властивості будівель
    (КНУБА, 2007) Самойлович, В. В.
    Розглянуто види опорядження поверхонь, що виконуються без застосування т.з. “мокрих” процесів, визначені позитивні характеристики збірного опорядження та його вплив на архітектурні властивості будівель.
  • Документ
    Система інформаційного забезпечення навчально-виховних закладів, як складова системи містобудівного кадастру
    (КНУБА, 2007) Смілка, В. А.
    В статті наведено пропозиції щодо розвитку системи інформаційного забезпечення містобудівних об’єктів, як складової містобудівного кадастру, на прикладі навчально-виховних закладів на основі запровадженої в органах Міністерства освіти та науки України автоматизованої система обробки даних “Матеріально-технічна база”, що призначена для формування документів звітності. Також визначено інформаційні зв’язки між усіма учасниками автоматизованої системи обробки даних “Матеріально-технічна база”.
  • Документ
    Роль орнаментів у розвитку сирійської архітектури
    (КНУБА, 2007) Панченко, О. О.
    В даній статті розглядаються историчні прояви появи і розвитку традиційних сирійських орнаментів. Зясували, що орнаменти розділяються на види по способу зображення, по техніці виконання, по місцю розміщення. Представленні приклади рішень орнаментальних композицій.
  • Документ
    Конотативна семантика міського простору
    (КНУБА, 2020) Олійник, О. П.
    Досліджуються семантичні особливості міського простору. Для розуміння художньо-образних особливостей пропонується методи лінгвістичного аналізу, зокрема вводиться поняття конотації для архітектурного простору, що в деякій мірі пов’язане з ідентичністю. Автор прослідковує еволюцію семантичних смислів архітектурного простору на прикладі Майдану Незалежності в м.Києві.
  • Документ
    Аналіз методів унікальної ідентифікації об'єктів в наборах геопросторових даних
    (КНУБА, 2020) Лященко, А. А.; Гаврилюк, Є. Ю.; Смілка, В. А.
    Предметом аналізу є методи та засоби унікальної ідентифікації об’єктів в наборах геопросторових даних, що створюються, реєструються та використовуються в геоінформаційних системах різного призначення і територіального охоплення. Системи унікальної ідентифікації геопросторових об’єктів класифіковано за ознаками базових технології та наявності семантичного змісту в складі унікальних ідентифікаторів, зокрема це системи засновані на використанні: 1) універсальних унікальних ідентифікаторів типу UUID; 2) методів прямого геокодування з використанням координат об’єктів; 3) методів непрямого геокодування з використанням географічних назв та адрес. Виконано аналіз переваг та обмежень кожної поміж трьох груп систем унікальної ідентифікації геопросторових об’єктів. Результати обчислювального експерименту підтвердили можливість надійної унікальної ідентифікації будівель на основі використання 11-значного відкритого коду місцеположення OCL (Google плюс коду). Глобальна унікальність ідентифікаторів на основі OLC коду для геопросторових об’єктів будь-якого типу потребує додаткових досліджень, але його унікальність в межах об’єктів одного типу практично досяжна за рахунок варіативної довжини коду та можливостю його розширення додатковими атрибутами.
  • Документ
    Просторовий синтаксис як інструмент дослідження структури та конфігурації громадського простору
    (КНУБА, 2021) Олійник, Олена Павлівна
    Представляє теорію просторового синтаксису, яка є ключовим інструментом для розуміння просторової організації громадського простору та його конфігурації. Просторові рішення є визначальними чинниками, що впливають на поведінкові характеристики людей, які використовують громадський простір. Автор прослідковує застосування просторового синтаксису як інструменту вибору проектного рішення реконструкції Трафальгарської площі в Лондоні
  • Документ
    Переяслав-Хмельницький. Історико-архітектурний розвиток
    (КНУБА, 2008) Хараборська, Юлія Олександрівна
    В статті "Переяслав-Хмельницький. Історико-архітектурний розвиток" йдеться про історичний розвиток архітектури у місті Переяслав- Хмельницького.
  • Документ
    Принципова структурна модель мережі фізкультурно-оздоровчих закладів для людей з обмеженими фізичними можливостями
    (КНУБА, 2010) Дорохіна, Ганна Ігорівна
    У статті описана гіпотетична принципова структурна модель мережі фізкультурно-оздоровчих закладів для людей з обмеженими фізичними можливостями.