Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Документ
    Безбар’єрне міське середовище: ситуація в Україні та закордонний досвід
    (КНУБА, 2013) Семерун, Ю. А.
    Термін безбар'єрне середовище в більшості випадків вживається при згадці про людей з обмеженими фізичними можливостями, що використовують інвалідні коляски. Безбар'єрне середовище передбачає наявність пандусів і тротуарів з хорошим рівним покриттям, досить широких дверей та інших елементів зовнішнього середовища, що полегшують пересування маломобільних груп населення. Але інваліди-колясочники - це тільки частина населення, яким наявність безбар'єрного середовища дозволить вільно пересуватися по місту і відвідувати магазини, установи, заклади та інші об'єкти. Адже до маломобільних груп населення, крім осіб з обмеженими фізичними можливостями, відповідно до законодавства, також належать: тимчасово непрацездатні, пішоходи з дитячими колясками, вагітні жінки і т.п. До цієї ж категорії належать люди похилого віку і діти, мобільність і координація руху яких обмежені внаслідок вікових особливостей. Для всіх їх наявність безбар'єрного середовища є фактором, що істотно впливає на якість життя. Згідно світовим статистичними даними у будь-який момент користувачами елементів безбар'єрного середовища є від чверті до третини населення. А якщо простежити пильніше, то кожна людина в різні періоди свого життя використовує ці елементи, якщо звичайно вони створені, адже вони істотно поліпшують якість життя.
  • Документ
    Объемно-пространственная композиция исторических торговых комплексов в Иране
    (КНУБА, 2011) Торкаман, Ахмад
    В исторических торговых комплексах Ирана рассматриваются пространства, вокруг них формируются коммерческие ячейки. Обозначены разнообразные композиции этих пространств и указаны некоторые особенности, которые сохраняют свои значении для современного проектирования.
  • Документ
    Успенський собор Киево-Печерської Лаври: історико-архівні і бібліографічні дослідження
    (КНУБА, 2015) Орленко, Микола Іванович
    Описано історію будівництва Успенського собору, наведено тексти з історичних документів і книг.
  • Документ
    Архитектурное проектирование многоэтажных жилых домов в условиях повышенной сейсмичности г. Тегеран
    (КНУБА, 2013) Азари, Алиреза
    Рассмотрена геолого-сейсмическая характеристика территории г. Тегеран, выявлены стадии исследований при проектировании зданий в условиях повышенной сейсмичности, определены основые факторы влияния для увеличения сейсмостойкости многоэтажных зданий.
  • Документ
    Характерні форми елементів будівель з готельними функціями
    (КНУБА, 2015) Козакова, Олена Миколаївна
    Проаналізовані основні форми елементів історичних будівель з готельною функцією. Були вивчені форми дахів, аттиків, фронтонів, вікон і входів в будівлях України і інших країн.
  • Документ
    Огляд історії Михайлівського Золотоверхого монастиря
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    Описано історію головної святині східного православ'я – Михайлівського Золотоверхого монастиря.
  • Документ
    Вплив кольору на формування внутрішнього простору лікувальних закладів
    (КНУБА, 2017) Стуконог, Н. О.
    Розглянуто основні фактори впливу кольору на формування комфортного внутрішнього простору лікувальних закладів. Стаття розкриває широке коло питань та факторів, які підносять актуальність проведення змін архітектурно-планувальній організації лікарень України до край важливого рівня. Розглянуто важливість застосування властивостей кольору при проектуванні лікарень та його впливу на психологічний і фізичний стан пацієнтів. Дослідженні особливості використання кольору для виділення основних функціональних зон, як засіб орієнтації у просторі та як засіб художньої виразності.
  • Документ
    Проблемне поле завдань реорганізації мережі дитячих лікувальних закладів України
    (КНУБА, 2017) Булах, І. В.
    Розглянуто спектр різноманітних та різнопланових проблем, які існують сьогодні в галузі охорони здоров'я України, насамперед дитячої верстви населення країни. Визначено зв'язок зазначених питань та їх вплив на архітектурно-містобудівну реорганізацію дитячих медичних закладів. В рамках розпочатої реформи медичної галузі України, сформовані ключові та першочергові кроки щодо доцільних та ефективних перетворювальних дій спрямованих на відродження об'єктів охорони здоров'я, призначених для лікування дитячого населення України. Стаття розкриває широке коло питань та факторів, які підносять актуальність проведення змін в містобудівній та архітектурно-планувальній організації дитячих лікарень України до край важливого рівня.
  • Документ
    Сприйняття людиною процесів втручання в міський простір
    (КНУБА, 2017) Козакова, О. М.; Кузьміна, Г. В.
    Розглядається роль людини та специфіка сприйняття нею, як головним реципієнтом, оточуючого міського середовища. Висвітлюються поширені сьогодні підходи до формування та вдосконалення існуючого міського простору.
  • Документ
    Захисна дамба, як елемент нової кліматоактивної архітектури
    (КНУБА, 2018) Смалійчук, А. Д.
    Глобальне потепління створює чимало викликів для людства від середини 21 століття і далі в майбутньому. Найскладнішим стане підняття рівня світового океану і необхідність пристосування до цього. Наслідки можуть бути від загрозливих до катастрофічних в економічному, соціальному, екологічному та інших вимірах. Одним із варіантів розв’язання є будівництво захисних дамб. Ці дамби зможуть захистити не лише від затоплення, але і виконувати різні допоміжні функції. Також актуальною залишається трансформація прибережних ландшафті від сьогодні до часу затоплення.