Утопії та практопії в містобудуванні та регіональному плануванні

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2018
Автори
Тімохін, Віктор Олександрович
Заголовок журналу
Журнал ISSN
Назва тому
Видавець
Бескиди
Анотація
Плануючи свій утопічний роман «Труд», Е. Золя – прихильник і послідовник соціаліста-утопіста Ш. Фурьє – наприкінці ХІХ ст. у своєму щоденнику занотував: «Чи маю я право після сорока років аналізу звернутися до синтезу? Гіпотеза, утопія – це одне з невід’ємних прав поета» [1, с. 633]. Тим самим видатний письменник задекларував неминущу у віках цінність утопії, як революційного засобу пізнання і оптимістичного передбачення майбутнього на шляху творчого об’єднання філософії, науки і мистецтва. Навіть побічний аналіз розвитку утопічного мислення у Новий час свідчить, що, починаючи з творчості засновника утопічного мислення Т. Мора, гуманістична спрямованість цієї методології розповсюдилась у віках спочатку в доробках філософів, а потім отримала визнання серед письменників і поетів, учених й інженерів, архітекторів і містобудівників.
Опис
Ключові слова
утопія в містобудуванні, практопія в містобудуванні, регіональне планування, містобудування, кафедра дизайну архітектурного середовища
Бібліографічний опис
Тімохін В. О. Утопії та практопії в містобудуванні та регіональному плануванні / В. О. Тімохін / Регіональна політика : історія, політико-правові засади, архтектура, урбаністика : зб. наук. праць : в 2 ч. / Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. ; редкол. : П. М. Куліков (голова) [та ін.]. – Київ ; Тернопіль : Бескиди, 2018. - Вип. 4, ч. 1 : Четверта міжнародна наук.- практ. конф., Київ, 23 листопада 2018 р. - С. 17 - 22. - Бібліогр. : 9 назв.