Вип. 85

Постійний URI для цього зібранняhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/219

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Документ
    Динамічна стійкість трубопровідних систем при періодично нестаціонарному параметричному навантаженні
    (КНУБА, 2010) Гончаренко, М. В
    Досліджується стійкість трубопровідних систем при пульсаціях тиску внутрішнього потоку. Розглядаються питання, пов’язані з впливом стохастичної складової в параметричному навантаженні на структуру областей динамічної стійкості пружних систем. Межі областей динамічної стійкості будуються, виходячи з визначення стійкості відносно моментних функцій. Розглядаються випадки, коли параметричне навантаження зображується гармонічним і періодично нестаціонарним випадковим процесом. Розглянутий підхід і виконані на його основі дослідження дозволяють оцінити вплив стохастичної складової параметричного збудження на структуру областей динамічної стійкості.
  • Документ
    Комп’ютерне моделювання динаміки лопатей вітроенергетичних установок
    (КНУБА, 2010) Гловач, Л. В.; Носенко, В. П.
    Обговорюються перспективи розвитку вітроенергетики в Україні. Поставлено задачу про динамічний розрахунок конструкції вітроенергетичної установки за інтегрованою розрахунковою схемою. Прийняті до уваги сили тяжіння, аеродинамічні сили та гіроскопічні сили інерції. Побудовані розв’язувальні рівняння. Розроблена методика розрахунку.
  • Документ
    Узагальнені координати редукованих моделей в задачах динаміки оболонкових конструкцій нерегулярної структури
    (КНУБА, 2010) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Викладено алгоритм розв’язання задачі про власні коливання оболонкових конструкцій нерегулярної структури, який ґрунтується на положеннях методу підконструкцій. Модель конструкції передбачає розділення її на окремі фрагменти по границям, які чітко визначають на стадії створення конструкції. В межах кожного фрагмента будується регулярна сітка скінченних елементів із забезпеченням співпадіння вузлів на границях суміжних фрагментів. Співвідношення МСЕ будуються у переміщеннях. За узагальнені координати рівнянь руху редукованої моделі конструкції прийняті конфігурації границь фрагментів і форми коливань їх внутрішніх областей, які уточнюються в ітераційному процесі визначення частот власних коливань, число яких і точність обчислення призначаються заздалегідь.
  • Документ
    Аналіз збіжності та точності розв’язків задачі згину пружної пластини методом скінченних елементів в учбовому комплексі
    (КНУБА, 2010) Соловей, М. О.; Кривенко, О. П.; Дубина, О. С.
    Розв’язки задачі згину пружної пластини, що отримані в учбовому комплексі методом скінченних елементів (МСЕ), порівняні з результатами розрахунків за іншими програмними комплексами та методиками різних авторів.
  • Документ
    Частоти вільних коливань товстої шарнірно-опертої пластини
    (КНУБА, 2010) Жупаненко, І. В.; Станкевич, А. М.; Чибіряков, В. К.; Шкельов, Л. Т.
    З позицій плоскої задачі теорії пружності пропонується методика розрахунку частот власних коливань прямокутного в перерізі пружного тіла, що реалізує комбінований двоетапний чисельно-аналітичний підхід. На першому етапі розрахунку застосовується два альтернативні підходи, ефективність та збіжність яких перевірена при розвяз’анні тестових задач та порівнянні результатів.
  • Документ
    Гранично-елементні підходи до розв’язання задачі про деформування масивів з тріщинами
    (КНУБА, 2010) Ворона, Ю. В.; Геращенко, О. В.; Русанова, О. С.
    Аналізуються особливості дослідження коливань масивних елементів конструкцій з тріщинами за гранично-елементною методикою, що базується на регулярізації з використанням теореми Стокса. Розроблена методика порівнюється з іншим чисельним підходом, пов’язаним з обчисленням скінченної частини гіперсингулярного інтегралу. Показано, що останній алгоритм є більш ефективним. При усталених гармонійних коливаннях масивних елементів
  • Документ
    Визначення ресурсу просторових тіл обертання змінної площі поперечного перерізу з початковою тріщиною
    (КНУБА, 2010) Пискунов, С. О.; Мицюк, С. В.
    На основі НМСЕ досліджено вплив зміни площі поперечного перерізу об’єкта на характерні розмірі тріщини і величину ресурсу при багато цикловому навантаженні.
  • Документ
    Про рухомість бурильної колони в криволінійній свердловині зі спіральними геометричними недосконалостями
    (КНУБА, 2010) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Андрусенко, О. М.
    Досліджується рух бурильної колони при виконанні спуско-підйомних операцій в криволінійній свердловині з локалізованими спіральними недосконалостями осьової лінії. Для визначення однієї частини змінних поставлено пряму задачу статики, для іншої частини – обернену. Розглянуто приклад.
  • Документ
    Порівняння динамічної поведінки віброударних систем різних типів
    (КНУБА, 2010) Погорелова, О. С.; Постнікова, Т. Г.
    Аналізується вплив змінювання як параметрів зовнішнього періодичного навантаження, так і конструктивних параметрів нелінійних віброударних систем з двома масами двох різних типів з двома ступенями вільності на характер їхнього руху. Удар моделюється силою контактної взаємодії, яка описується законом Герца. При змінюванні параметрів обидві системи змінюють характер коливальних режимів від одно ударного гармонічного до багато ударних субгармонійних аж до хаотичного. Але система з ударом о м’який обмежник дещо більш чутлива до змінювання параметрів і частіше змінює характер коливальних режимів, ніж система з ударом о твердий обмежник.
  • Документ
    Вплив урахування геометричної нелінійності на величину розрахункового ресурсу хвостовика лопатки ГТУ
    (КНУБА, 2010) Баженов, В. А.; Максим’юк, Ю. В.; Андрієвський, В. П.; Гуляр, О. І.
    Досліджено вплив геометричної нелінійності на розрахунковий ресурс хвостовика лопатки стаціонарної газотурбінної установки в умовах повзучості.