Управління розвитком складних систем

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/326

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Документ
    Формування методів управління проектами та програмами безпеки об’єктів критичної інфраструктури
    (КНУБА, 2019) Хрутьба, Вікторія Олександрівна; Зюзюн, Вадим Ігорович; Нєвєдров, Дмитро Сергійович; Лисак, Роксолана Станіславівна
    Критична інфраструктура включає об’єкти різних секторів економіки. Ці об’єкти є стратегічними для держави, і як наслідок, вразливими, тому потребують особливого захисту. Запропоновано критерії ідентифікації об’єктів критичної інфраструктури та їх деталізацію. Розглянуто деталізований метод ідентифікації об’єктів критичної інфраструктури. Розроблено метод до формування регіональних програм безпеки об’єктів критичної інфраструктури та здійснено деталізацію процесів управління таким типом програм, на основі формування стратегічних завдань та їх декомпозиції в питанні управління ризиками та загрозами для об’єктів критичної інфраструктури. Такі програми будуть спрямовані на попередження ризикових ситуацій та загроз, які можуть супроводжувати весь життєвий цикл функціонування об’єктів критичної інфраструктури, адже найкращий захист – це попередження виникнення небезпечних ситуацій для об’єктів критичної інфраструктури, як природного так і техногенного характеру.
  • Документ
    Моделювання розвитку надзвичайної ситуації на арсеналах, базах, складах зберігання боєприпасів
    (КНУБА, 2019) Убайдуллаєв, Юсуфжон Нуруллайович; Гаврилюк, Альберт Олексійович; Полтораченко, Наталія Іванівна
    Проведено аналіз сучасного стану арсеналів, баз, складів зберігання боєприпасів Збройних Сил України та досліджено етапи розвитку надзвичайної ситуації на них. Удосконалено модель для відтворення конкретних характеристик розвитку надзвичайної ситуації на спеціальному об’єкті для наочного управління цією ситуацією та вивчення її властивостей. На підставі формального опису розроблено структурні (параметричну та математичну) аналітичні моделі процесу розвитку надзвичайної ситуації на спеціальному об’єкті. Показано, що дієвим заходом боротьби з пожежею буде оперативне виявлення та ліквідація первинних вогнищ до початку теплових детонацій боєприпасів, після яких відбуваються каскадні поширення джерел загоряння, гасіння яких ускладнюється дією вторинних факторів ураження.