Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Зміна цільового призначення земельних ділянок при наявності меж функціональних зон в державному земельному кадастрі
    (КНУБА, 2024) Михальова, Марія Юріївна; Харченко, О. С.
    Останні роки просторове планування набуває особливого значення, як в містобудівній, так і землевпорядній площині. Протягом останніх років відбувалася активна трансформація нормативно-правової бази щодо планування використання земель. Нові законодавчі регламенти запроваджено згідно змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» від 17.06.2020 року № 711-IX. Трансформація законодавства, зумовлена необхідністю його адаптації сучасним завданням розвитку територій і організації простору життєдіяльності суспільства. Зміни відбулися і щодо зміни цільового призначення земельної ділянки. Для визначення категорії земель та цільового призначення земельної ділянки необхідно, щоб в Державному земельному кадастрі містились дані про функціональне призначення територій, що визначені затвердженим комплексним планом просторового розвитку території відповідної територіальної громади або генеральним планом відповідного населеного пункту. Проведення зміни цільового призначення земельної ділянки за прийнятими законодавчими нормами при відсутності відомостей у Державному земельному кадастрі про функціональні зони, визначені у містобудівній документації територій неможливе.
  • Документ
    Кадастровий облік земельних ділянок: проблеми та напрямки розвитку
    (КНУБА, 2023) Бартош, Михайло; Маліновська, Лілія; Маліновський, Олег; Чудовська, Вікторія
    У системі управління земельними ресурсами та землекористуванням важливу роль відіграє державний земельний кадастр. Він дозволяє здійснювати ряд важливих дій в різних сферах держави. Державний земельний кадастр – це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів. Аналізуючи земельно-кадастрову систему як систему відомостей про природне, правове і господарське становище земель, можна зробити висновки, що ця система потребує подальшого наукового та методичного забезпечення.
  • Документ
    Метаморфози концепту права власності на землю в контексті політик просторового планування (методологічний аспект)
    (КНУБА, 2019) Халабуденко, Олег Анатолійович
    Концепт права власності досить динамічний: зміст і межі здійснення цього – основоположного права, слідуючи динаміки соціально-економічних процесів, флуктуацій в співвідношенні приватних і публічних інтересів, ментальному усвідомленні процесів, що відбуваються, схильні до зміни.