Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Огляд методів прогнозування використання земельних ресурсів
    (КНУБА, 2024) Петраковська, Ольга Сергіївна; Беспалько, Н. Р.
    Унікальна властивість землі як ресурсу – це можливість одночасно бути і просторовим базисом для розміщення різних об’єктів і основним засобом сільськогосподарського виробництва. Ще одна властивість – відносна обмеженість. Хоча й існують способи створення нових земельних ділянок шляхом «відвойовування» їх у водного середовища, проте вони відрізняються високою вартістю затрат [1]. Не будь-яка земельна ділянка може бути просторовим базисом існування людини, а лише спеціально відведена безпечна територія з відповідним рівнем комфорту та можливістю задоволення матеріальних і духовних потреб. Такими територіями є населені пункти – міста і села. Землі населених пунктів неоднорідні за функціональним використанням та найбільш інтенсивно використовувані. Будь-який населений пункт є складною системою, що включає цілий комплекс підсистем: населення, виробництво, сферу соціального обслуговування, транспортні та інженерні мережі, елементи архітектури, ландшафти, навколишнє середовище.
  • Документ
    Проблеми використання земельних ресурсів об’єднаних територіальних громад
    (Бескиди, 2018) Петраковська, Ольга Сергіївна; Тацій, Юрій Олександрович; Михальова, Марія Юріїївна
    Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким регулюються відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) було прийнято у 2015 році. З цього моменту можна вважати, що децентралізація в Україні почалася.
  • Документ
    Управління земельними ресурсами
    (Бескиди, 2017) Денисенко, Ірина Сергіївна
    На сучасному етапі соціально-економічного розвитку України особливо гостро стоїть завдання ефективного управління земельними ресурсами як основи просторового соціально-економічного розвитку країни. Оскільки земельні відносини існують у єдиній системі економічних відносин, то вони не відокремлені від інших сфер економіки. Взаємодія з цими сферами в рамках єдиного економічного простору, фрагменти якого в результаті приватизації землі є значною мірою ринковими, тобто з відносинами, формами, інститутами інших блоків суспільного виробництва, надає земельним відносинам неадекватного характеру, а саме робить землекористування незахищеним від недоліків приватної власності, ринку і конкуренції.