Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Сучасний стан рекультивації земель на прикладі Дніпропетровської області
    (КНУБА, 2021) Петраковська, Ольга Сергіївна; Чайка, Т. М.
    Метою роботи є проведення аналізу сучасного стану рекультивації земель на прикладі Дніпропетровської області. В роботі використані теоретичні методи дослідження: аналізу,
  • Документ
    Систематизація передумов розвитку земель промисловості
    (КНУБА, 2023) Петраковська, Ольга Сергіївна; Трегуб, Микола Володимирович
    Відповідно до наявної статистичної інформації станом до початку запровадження режиму воєнного стану в Україні, податок на доходи фізичних осіб та плата за землю забезпечують формування понад 65% обсягів бюджетів територіальних громад (відповідно до ресурсу. Аналізуючи наявні статистичні дані датовані кінцем 2021 року, понад 20% валової доданої вартості забезпечується промисловістю, натомість сільське господарство займає лише третю позицію (12,7%) після оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (15,8%) (відповідно до ресурсу).
  • Документ
    Особливості формування території історико- географічного регіону Буковини
    (КНУБА, 2024) Петраковська, Ольга Сергіївна; Беспалько, І. Р.
    Домінуючою тенденцією кінця минулого століття було створення так званих єврорегіонів, зокрема: Pomerania (Німеччина – Польща), Nysa (Польща – Німеччина –Чехія), Beskidy (Польща – Словаччина), Euroregion Karpacki (Україна – Польща – Словаччина – Угорщина – Румунія), Bug (Україна – Білорусь – Польща), Niemen (Польща – Литва – Білорусь), Bałtyk (Польща – Росія – Литва – Латвія – Швеція – Данія). Ці новоутворення поєднують міждержавні територіальні спільноти, основною метою яких є всебічна інтеграція, як культурна, так і економічна. Проте в історії Європи подібні багатонаціональні регіони з єдиною суспільною системою та сильними тенденціями культурної та мовної інтерференції були поширеним явищем. Яскравим прикладом цього явища є Буковина, що сьогодні знаходиться в межах Карпатського євро регіону (рис. 1) [1]. Букови́ на – історико-географічний регіон, розташований на українсько- румунському етнографічному прикордонні, між середньою течією Дністра та головним Карпатським хребтом у долинах верхньої течії Пруту та Сірету. Нині ця територія входить до складу України (Північна Буковина) та Румунії (Південна Буковина).
  • Документ
    Огляд методів прогнозування використання земельних ресурсів
    (КНУБА, 2024) Петраковська, Ольга Сергіївна; Беспалько, Н. Р.
    Унікальна властивість землі як ресурсу – це можливість одночасно бути і просторовим базисом для розміщення різних об’єктів і основним засобом сільськогосподарського виробництва. Ще одна властивість – відносна обмеженість. Хоча й існують способи створення нових земельних ділянок шляхом «відвойовування» їх у водного середовища, проте вони відрізняються високою вартістю затрат [1]. Не будь-яка земельна ділянка може бути просторовим базисом існування людини, а лише спеціально відведена безпечна територія з відповідним рівнем комфорту та можливістю задоволення матеріальних і духовних потреб. Такими територіями є населені пункти – міста і села. Землі населених пунктів неоднорідні за функціональним використанням та найбільш інтенсивно використовувані. Будь-який населений пункт є складною системою, що включає цілий комплекс підсистем: населення, виробництво, сферу соціального обслуговування, транспортні та інженерні мережі, елементи архітектури, ландшафти, навколишнє середовище.