Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Проекти перепланування міст Слобожанщини в другій половині XVIII ст. - містобудівні матриці абсолютизму
    (Бескиди, 2019) Качемцева, Любов Володимирівна; Гелла, Олена Іванівна
    З різних причин проектні розробки кінця XVIII ст. на території Слобожанщини не були реалізовані у всій повноті. Фрагменти регулярного планування центральних частин, що збереглися в сучасних планах слобожанських міст, – це сліди містобудівних матриць, що сформувалися в під впливом художніх систем бароко і класицизму, та стали на нашій території інструментом для реалізації вольового аспекту абсолютизму у перетворенні традиційного історичного міста відповідно новим європейським естетичним стандартам.
  • Документ
    Всеукраїнське будівельне товариство «Будівельна індустрія». Історія виникнення, організаційні форми діяльності та досягнення в першому п'ятиріччі
    (Бескиди, 2018) Качемцева, Любов Володимирівна; Гелла, Олена Іванівна
    Особливе місце в історії становлення проектної та будівельної галузі в Україні першої половини XX століття займає Всеукраїнське будівельне товариство «Будівельна індустрія» («Індубуд»). Якщо вивчати процес відродження будівельної промисловості в частині будівельних робіт після Жовтневої революції та громадянської війни перше п'ятиріччя діяльності «Індубуду» є безцінним матеріалом. Виникнення цієї організації та її становлення, боротьба за технічні досягнення та раціоналізацію будівництва, впровадження закордонного досвіду та практики, обміну досвідом між будівництвами проходить на тлі зміни її організаційних форм, що відбувалися протягом 1926 - 1931 pp.
  • Документ
    Особливості проектування та будівництва Харківського тракторного заводу. Досвід співпраці з закордонними фахівцями
    (Бескиди, 2017) Качемцева, Любов Володимирівна; Гелла, Олена Іванівна
    Період радянської індустріалізації був цікавий для дослідників на різних етапах. Здебільшого ці дослідження стосувалися об'єктів, розташованих на території Росії. Досвід подібних процесів в Україні ігнорувався. Хоча історія проектування та будівництва ХТЗ дає нам цікавий зразок взаємодії та співпраці вітчизняних проектувальників та будівельників із закордонними фахівцями.
  • Документ
    Особливості заселення Слобідської України. Заснування міст
    (Економічна думка, 2016) Качемцева, Любов Володимирівна; Гелла, Олена Іванівна
    Результати архітектурно-будівельної діяльності складають значну частину національного багатства, виражають рівень матеріального добробуту нації, її науково-технічних досягнень, наочно демонструють рівень духовного та естетичного розвитку народу. Звернення до історичного досвіду актуальне не тільки в професіонально-практичному, але і в історично-культурному відношенні. Історична самоідентифікація української архітектури є частиною формування нової української ідентичності в геополітичних і геокультурних обставинах, що змінилися. На цьому тлі по-новому повстають проблеми засвоєння спадку, врахування регіональних та історико-культурних особливостей розвитку архітектурно-будівельної діяльності. Метою нових досліджень повинно стати поглиблення уявлень про специфіку цієї діяльності в Україні та її окремих регіонах.