Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Міські райони : переваги і недоліки створення субмуніципального рівня управління
    (Бескиди, 2019) Згурська, Валентина Леонідівна
    Питання відродження поділу міст на райони знову набуло актуальності у зв’язку з підготовкою Закону України «Про місто Київ – столицю України», в якому планується передбачити такий рівень управління, щоб запобігти волюнтаристській ліквідації районних рад, як це було в 2010 році.
  • Документ
    Основні перешкоди на шляху об’єднання територіальних громад
    (Бескиди, 2018) Згурська, Валентина Леонідівна
    На сьогодні в Україні створено 838 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які охоплюють близько 35% території країни. Згідно з перспективними планами їх має бути 1206, хоча Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розраховує, що їх має бути близько 1400 [1] і до 2020 року вони повинні покривати усю територію країни. Уже 479 ОТГ отримали у комунальну власність землі за межами населених пунктів (близько 938,7 тисяч га), а до кінця 2018 року землю отримають усі 665 ОТГ, що були створені протягом 2015-2017 років.
  • Документ
    Роль громадянського суспільства у концепціях місцевого розвитку
    (Бескиди, 2017) Згурська, Валентина Леонідівна
    Громадянське суспільство як сфера вияву самоорганізаційного потенціалу індивідів має значний вплив на різноманітні форми співробітництва на різних рівнях державного управління.
  • Документ
    Регіональний вимір співробітництва між Україною та ЄС
    (Економічна думка, 2016) Згурська, Валентина Леонідівна
    Ратифікація у вересні 2014 року Угоди про асоціацію [1] між Україною та Євросоюзом мала два важливих наслідки для реалізації державної регіональної політики в Україні. Насамперед було запроваджено підхід Євросоюзу до розуміння регіональної політики як цілеспрямованої діяльності щодо розвитку, стимулювання економічної, інвестиційної діяльності, заохочення інновацій та створення нових робочих місць. Крім того, Угода заклала механізми і можливості для співробітництва між українськими регіонами, територіальними громадами та їх партнерами в Європі, що відкрило широкі можливості фінансування реалізації важливих місцевих проектів, вивчення і використання зарубіжного досвіду.
  • Документ
    Міжмуніципальне співробітництво як інструмент регіональної політики
    (Карт-Бланш, 2015) Згурська, Валентина Леонідівна
    Європейська хартія місцевого самоврядування закріплює право на співпрацю між територіальними громадами, яке вони можуть реалізувати шляхом спільної діяльності або спільного використання ресурсів. Таке співробітництво має позитивний вплив не лише на підвищення спроможності органів місцевого самоврядування, а й закладає надійний фундамент для реалізації регіональної політики. Цей інструмент досить широко використовується в європейських країнах для нівелювання негативних наслідків фрагментації муніципалітетів. В Україні перевагами співробітництва територіальні громади можуть користуватися з 2014 року, коли було прийнято Закон України "Про співробітництво територіальних громад"
  • Документ
    Проміжні результати децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю
    (КНУБА, 2018) Згурська, Валентина Леонідівна
    Зміни у системі державного архітектурно-будівельного контролю були передбачені Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, в якій вирішення питань забудови територій передаються на базовий рівень адміністративно- територіального устрою (село, селище, місто).