Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Документ
    Впорядкування та інформаційна актуалізація історико-культурних та природних ресурсів Львівського Передкарпаття як передумова розвитку туризму
    (Бескиди, 2019) Дністрянська, Наталія Іванівна
    Львівське Передкарпаття охоплює територію Дрогобицького, Самбірського, Старосамбірського та Стрийського адміністративних районів, які розташовані на межі рівнинної та гірської місцевості. Його заселення і культурний розвиток завжди були пов’язані як з прилеглими рівнинними територіями, так і з особливостями освоєння гірської місцевості. На сьогодні сільська місцевість Львівського Передкарпаття є найбільш густозаселеною, тут знаходиться чимала кількість природних та історико-культурних ресурсів. Разом з тим, враховуючи сучасну економічну ситуацію, це найбільш депресивна частина області.
  • Документ
    Туризм як перспективний напрям регіонального економічного розвитку Гуцульщини
    (Бескиди, 2017) Дністрянська, Наталія Іванівна
    Одним з самобутніх етнографічних районів України є Гуцульщина, яка розташована в південно-східній частині Українських Карпат і охоплює в Івано- Франківській області - Верховинський район, частину Косівського та Надвірнянського, територію Яремчанської міськради, в Закарпатській області - Рахівський район, у Чернівецькій - Путильський район та частину Вижницького. Основу економіки цієї гірської місцевості ще відносно недавно становило тваринництво та лісове господарство. Однак ці традиційні галузі в умовах переходу до ринкової економіки опинилися в скрутному становищі, що загалом спричинило низку соціально-економічних негараздів. Ситуація дещо змінилася на краще, коли на початку XXI ст. в цьому районі відбулися позитивні зрушення в розвитку туризму та рекреаційного господарства, які забезпечила насамперед розбудова інфраструктури активного гірського спортивно-оздоровчого туризму. Важливо зазначити, що цей вид туристичної діяльності, спираючись на низку природних переваг, почав динамічно розвиватися на цій території, поєднуючись з пригодницьким (екстремальним) туризмом, екотуризмом, етнічним туризмом, а також з пізнанням унікальності природних карпатських краєвидів. Разом з тим, стан, проблеми і перспективи розвитку туризму на території Гуцульщини ще недостатньо проаналізовані в науковій туризмознавчій літературі.