Техніка будівництва

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/301

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Модернізований лопатевий робочий орган для буріння міцних ґрунтів
    (КНУБА, 2009) Смірнов, Вячеслав Миколайович; Головань, Василь Петрович
    Для підвищення ефективності роботи бурильних машин при бурінні міцних ґрунтів необхідно проведення аналізу різних конструкцій та розроблення нових більш вдосконалених робочих органів, які забезпечують зменшення енергоємності руйнування ґрунту, підвищення продуктивності процесу буріння та стійкості різців. При бурінні свердловин діаметром до 400 мм доцільно використовувати бурильні машини зі шнековими робочими органами суцільного руйнування забою, оснащеними різцями з твердосплавними вставками з їх раціональним геометричним розташуванням. Такі робочі органи на відміну від кільцевих характеризуються тим що швидкості руху різців в забої по величині мають велику розбіжність і визначаються відстанню від центра бура до їх ліній різання. Отже врахування та корегування швидкості різання кожним різцем робочого органу може суттєво вплинути на енергоємність процесу руйнування ґрунту в забої та стійкість різців.
  • Документ
    Наукові основи формування високоефективних робочих органів будівельних машин
    (КНУБА, 2012) Смірнов, В. М.; Головань, В. П.
    Наведено результати роботи з наукового напряму “Наукові основи формування високоефективних робочих органів будівельних машин” кафедри основ професійного навчання факультету автоматизації і інформаційних технологій КНУБА за 10 років існування кафедри. Одна із тематик даного наукового напрямку – теоретичні основи створення нових конструкцій бурильного обладнання для роботи на міцних, а також на півзв’язних складних ґрунтах, які потребують використання спеціальних робочих органів. Наведено відомості про основні розробки, використання яких дозволить підвищити ефективність буріння свердловин для будівельного виробництва.
  • Документ
    Рух робочих органів ґрунторуйнуючих систем при взаємодії їх з вібруючим робочим середовищем
    (КНУБА, 2011) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Тетерятник, О. А.
    Розглянуто залежності для визначення силових параметрів периферійних робочих органів і торцевих робочих органів першого і другого типів. Проведено аналіз впливу технології проведення робіт високошвидкісними периферійними та торцевими робочими органами на визначення геометричних та кінематичних параметрів процесу різання цими робочими органами. Отримано залежності для розрахунку сили різання та проаналізовано поведінку елементарної частинки ґрунту при динамічному навантаженні робочого середовища.
  • Документ
    Дослідження та підвищення ефективності робочих органів ланцюгових траншеєкопачів
    (КНУБА, 2002) Смірнов, Вячеслав Миколайович; Головань, Василь Петрович; Вольтерс, Олександр Юрійович
    Ефективність роботи ланцюгових траншеєкопачів залежить від конструктивних параметрів їх робочих органів, які мають різці та лопатки для розпушування і виносу ґрунту із траншеї. Проведені випробування ланцюгового робочого органу існуючого траншеєкопача в природних та лабораторних умовах показали, що їх конструкція має ряд недоліків. По- перше, розстановка різців і їх розміри не є оптимальними, при виборі різців не враховано вплив швидкості руху трактора та геометрії параметрів процесу різання ґрунтів.
  • Документ
    Конструктивні особливості бурильного обладнання з роздільним обертанням складових різальної частини буру
    (КНУБА, 2011) Смірнов, В. М.; Головань, В. П.
    Наведена конструкція планетарного двохвального обертальника та конструктивна схема бурильного обладнання з роздільним обертанням внутрішньої та зовнішньої складових частин робочого органа. Це дає змогу збільшити швидкість обертання внутрішньої складової частини з розташованими на ній різцями на невеликій відстані від центра та підвищити ефективність процесу буріння.
  • Документ
    Дослідження та підвищення ефективності робочих органів ланцюгових траншеєкопачів
    (КНУБА, 2002) Смірнов, В.М.; Головань, В.П.; Вольтерс, О.Ю.
    Ефективність роботи ланцюгових траншеєкопачів залежить від конструктивних параметрів їх робочих органів, які мають різці та лопатки для розпушування і виносу ґрунту із траншеї.
  • Документ
    Високоефективні ковшові бурові робочі органи
    (КНУБА, 2004) Смірнов, В.М.; Головань, В.П.
    Застосування ковшових бурів особливо ефективно в умовах, коли при розробці свердловин, наприклад, кільцевими бурами, неможливе створення суцільних кернів, які виймаються за допомогою спеціальних кернозахоплюючих пристроїв. Так проходить процес буріння зцементованого галечника, щебеню та дрібношарових порід.
  • Документ
    Виробничі випробування кільцевих бурів в складних гірничо-геологічних умовах
    (КНУБА, 2001) Головань, В.П.; Вольтерс, О.С.
    При розробці свердловин під опори ЛЕП в складних гірничо-геологічних умовах перед будівельниками виникли труднощі з використанням існуючої бурильної техніки. Тому було поставлено задачу створення високоефективного ґрунторуйнівного інструменту для оснащення бурильних та бурильно-кранових машин.
  • Документ
    Основы динамики разрушения грунтов
    (КНУБА, 2001) Баладинский, В. Л.; Чумаков, В. Г.; Гагаев, В. Н.
    В машинах с динамическими рабочими органами энергия разрушения передается на рабочий орган от нескольких источников (в большинстве двух): двигателя (или двигателей) рабочего органа, принимающего на себя работу разрушения и двигателя механизма, осуществляющего перемещение рабочего органа. Установка, непосредственно на рабочем органе источника энергии, позволяет уменьшить ее потери за счет исключения из системы энергии, необходимой для перемещения массы несущей конструкции (платформы, стрелы, ротора, рукояти и т.д.) и увеличения коэффициента полезного действия механизма разрушения. Динамический рабочий орган является подвижным относительно машины или ее основных частей.