Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Визначення транспортної доступності при формуванні туристичних маршрутів з допомогою QGIS та GRASS GIS
    (КНУБА, 2021) Третяк, В. М.; Лепетюк, В. Б.
    Створення сучасних туристичних продуктів сприяє привабливості нашої держави на ринку туристичних послуг. Транспортна доступність – важливий аспект при створенні туристичних продуктів. В даному дослідженні розглянуто алгоритм визначення транспортної доступності для проєкціювання маршрутів туристичних подорожей, що базується на застосуванні геоінформаційних технологій. Транспортна доступність визначається шляхом збору і фільтрації даних та подальшого створення карт ізохрон, які показують часову віддаленість при пересуванні певним видом транспорту вздовж ліній дорожньої мережі від точок інтересу. Такими точками інтересу було обрано цікаві для туристів атракції Тернопільщини. В роботі використано відкриті дані OSM про туристичні об’єкти та дорожню мережу. Підготовка даних була виконана за допомогою програмного забезпечення PostgreSQL. При виконанні дослідження застосовано програму QGIS, в якій проведено обробку даних. Просторовий аналіз здійснюється в середовищі обробки просторової інформації GRASS GIS; використовуються модулі обробки даних або плагіни GRASS GIS. Запропонований алгоритм дозволяє формувати базу даних про туристичні об’єкти, транспортні шляхи, уточнювати вже існуючі туристичні маршрути, створювати нові. В якості апробації в ході проведеного дослідження спроєкційовано маршрут екскурсії Тернополем, при побудові якого використовувалася карта ізохрон. Просторовий аналіз допомагає оптимальніше визначити шлях туристичної екскурсії та її тривалість.
  • Документ
    Система обслуговування туристів на території України
    (КНУБА, 2013) Максименко, Т. В.
    Розглянуто основні проблеми системи обслуговування туристів на території України та надано рекомендації, щодо усунення існуючих недоліків.
  • Документ
    Принципи оптимізації функціонально-планувальної структури зон туристичної діяльності
    (КНУБА, 2015) Максименко, Т. В.
    Розглянуто принципи організації функціонально-планувальної структури зон активної туристичної діяльності.
  • Документ
    Сучасні тенденції проектування і будівництва готелів в гірських умовах
    (КНУБА, 2017) Дмитрік, Н. О.; Сима, Г. О.
    У статті розглянуто світовий досвід проектування і будівництва гірських готелів. Проілюстрована роль розвитку туризму на Прикарпатті та його вплив на сталий розвиток курортних регіонів України.
  • Документ
    Туристичне середовище – підходи до типології
    (КНУБА, 2015) Пантюхіна, О. Ю
    У статті розглянуті пропозиції щодо визначення основних типів «туристичного середовища» відповідно до розробленої автором типології туристичних утворень на основі «просторово-середовищного» підходу, в тому числі: середовища культурного, пізнавального, рекреаційного, екологічного, зеленого та сільського туризму.