Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 30
  • Документ
    Методика виконання курсового проекту студентами архітектурного факультету КНУБА на першому курсі «Перспектива пам’ятки архітектури»
    (КНУБА, 2020) Слєпцов, Олег Семенович; Ніканоров, Сергій Олександрович; Горіна, Анна Олександрівна; Горова, Юлія Олегівна; Пивоваренко, Ольга Володимирівна; Адаменко, М. В.
    У статті наведено методичний алгоритм виконання курсового проекту весняного семестру студентами-архітекторами на першому курсі в Київському національному університеті будівництва і архітектури під керівництвом викладачів архітектурного проектування на чолі із завідувачем кафедри «Основ архітектури і АП», професором Слєпцовим О.С. Описано етапи роботи, пошук ракурсів, структура побудови креслень та методика відмивки пам’ятки.
  • Документ
    Софія Київська - минуле і дійсність
    (КНУБА, 2011) Хараборська, Ю. О.
    В статті "Софія Київська - минуле і дійсність" йдеться про значення збереження пам'яток архітектури для народу та держави. А також про те, що пам'ятки такої цінності, якою є Софія Київська, не можуть бути передані ні у власність, ні в користування ніяким релігійним організаціям, оскільки це призведе до їх знищення.
  • Документ
    Пустинно-Миколаївський монастир у Києві: проблеми відновлення історичного храму у сучасній забудові
    (КНУБА, 2010) Бачинська, Ольга Василівна
    У статті розглядаються проблеми, що виникають при відновленні втрачених храмів, на прикладі сучасної забудови ділянки зруйнованого Пустинно-Миколаївського монастиря в Києві на Печерську.
  • Документ
    Аналіз містобудівного середовища м. Києва для будівництва сучасних сакральних об’єктів
    (КНУБА, 2009) Бачинська, О. В.
    В статті розглядається незадовільний стан розташування сучасних сакральних споруд у міському середовищі Києва, необхідність збереження історичних традицій розміщення сакральних об’єктів та характеристики кожної з трьох містобудівних зон Києва, особливості забудови яких необхідно враховувати при пошуку місця та проектуванні різноманітних храмових споруд.
  • Документ
    Кладовища Києва: втрачена історична спадщина
    (КНУБА, 2010) Бачинська, О. В.
    Розглядаються причини руйнування матеріальної історичної спадщини Києва та наслідки цього для сучасного життя міста; характеристики історичних кладовищ Києва і їх значення для отримання історичної інформації; масштаби нищення міських кладовищ і аналіз цього процесу за різними характеристиками.
  • Документ
    Успенський собор Киево-Печерської Лаври: історико-архівні і бібліографічні дослідження
    (КНУБА, 2015) Орленко, Микола Іванович
    Описано історію будівництва Успенського собору, наведено тексти з історичних документів і книг.
  • Документ
    Історія, сучасний стан і перспективи будівництва будинків і споруд з великорозмірними покриттями
    (КНУБА, 2011) Черненко, К. В.
    В роботі розглядається історія, стан і перспективи можливого розвитку технологіїї монтажу великорозмірних покриттів повною заводською готовністю за рахунок впровадження потужних гідравлічних пристроїв – систем (на базі домкратів вічизняного виробництва), зданих виконувати переміщення і піднімання цих покриттів масою у кілька тисяч тон.
  • Документ
    Огляд історії Михайлівського Золотоверхого монастиря
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    Описано історію головної святині східного православ'я – Михайлівського Золотоверхого монастиря.
  • Документ
    Дослідження будинку на вул. Паризької Комуни, 15 (1906) в м. Полтава
    (КНУБА, 2016) Івашко, Ю. В.; Ніколаєнко, В. В.
    У статті описується об’єкт доби модерну в місті Полтава, а саме будинок по вул. Паризької Комуни, наведена історія про першого власника та будівництво будинку, проаналізовано його архітектурні риси.
  • Документ
    Специфіка формування ландшафтної архітектури та її вплив на формування образу міста
    (КНУБА, 2016) Страшко, Е. Г.
    У статті описуються специфічні особливості формування ландшафтної архітектури, роль ландшафту в створенні образу міста, етапи розвитку ландшафту м. Полтава.