Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Особливості влаштування лагун для сільськогосподарських цілей
    (КНУБА, 2020) Малишев Олег Вікторович; Ращенко Андрій Миколайович; Диптан Тетяна Василівна; Сенчишин Ярослав
    На даний час у великих містах, містах-мільйонниках, спостерігається тенденція до будівництва великої кількості житлових багатоповерхових будівель та торговельно- розважальних комплексів на неосвоєних, вільних від забудови, ділянках міської території. Для забезпечення продовольчих потреб населення виникає необхідність у створенні великих скотарських комплексів. Україна, маючи значний природний ресурс, створила умови для приходу крупних міжнародних інвесторів. Тому протягом останніх років активно відбувається оновлення матеріально-технічної сільськогосподарської бази, що сприяє відродженню майже покинутої і занедбаної у 90-ті роки однієї із основних напрямків діяльності та спеціалізації нашої держави – сільського господарства. Розуміючи, потребу сучасного світу у вирощуванні органічних продуктів, освоєнні нових ринків збуту (у тому числі і за кордоном), відбувається модернізація, оновлення, переоснащення не лише застарілого, не ефективного обладнання, а й процесів виробництва, і як наслідок, будівель, споруд, комплексів. Це призводить до появи нових інженерних об’єктів класифікацію, особливості будівництва, проектування та експлуатації яких необхідно досліджувати, висвітлювати в літературі, враховувати на різних етапах їх функціонування.Одним із таких об’єктів є «лагуни». В даній публікації приведено основне визначення спеціальної сільськогосподарської споруди – лагуни, представлено їх класифікацію за різними параметрами: місцезнаходженням, глибиною влаштування, формою та розмірами в плані, за умовами взаємодії з навколишнім середовищем, за матеріалом. Приведені основні технологічні процеси що впливають на проектування, будівництво і експлуатацію лагун. Відо- бражено основні вимоги до матеріалів (геотекстиль, геомембрана), а також основні вимоги до їх зберігання, використання та влаштування при створенні водонепроникних екранів при будівництві лагун.
  • Документ
    Супразон-T3DF-нов интелигентен супраалкен за хидро и-звуко- и топлоизолация на покриви и стени на сгради, метротунели и др. подземни съоръжения
    (Знання, 2012) Казанджиєв, К. Б.; Лаповська, С. Д.; Цолов, Ц.
    В статті приведено дані щодо розробки нового комплексного гідроізоляційного матеріалу на основі вищих алкенів СУПРАЗОН-T3DF.
  • Документ
    Устройству гидроизоляции - проектное решение в рабочей документации
    (Знання, 2013) Чертков, О. Ю.
    Устройству гидроизоляции в проектной документации отведено неоправданно мало места, по сравнению с тем, какое она должна занимать на самом деле, исходя из огромной стоимости работ по устранению ущерба, вызванного дефектами или разрушением ее слоев и самих конструкций зданий и сооружений. Как правило, от правильности выбора гидроизоляции, в условиях агрессивной деятельности воды и газов, зависит прочность и долговечность любой строительной конструкции. Кто должен сделать этот выбор и на какой из стадий инвестиционно-строительной части проекта? Достаточно ли четки указания и инструкции в директивных документах по проектированию? Или их нет вообще? По мнению автора, уже пришло время для того, чтобыв проектной документации появился новый, специальный раздел, посвященный устройству наружной и внутренней гидроизоляции зданий и сооружений, включая и появление новой марки чертежей Конструкции гидроизоляционные – КГ. Наличие такого раздела, состав его документации должен быть таким, чтобы все участники строительства понимали, что во–первых, имеют дело с проектными решениями, и то, во-вторых, какие будут последствия и ответственность, при их нарушении.
  • Документ
    Особливості композиційної побудови гідроізоляційних матеріалів проникної дії з покращеними експлуатаційними характеристиками
    (Знання, 2013) Бондар, К. В.
    У статті з використанням фізико-хімічних методів аналізу досліджено склад та структуру продуктів гідратації гідроізоляційних покриттів проникної дії на основі шлакомісткого цементу, модифікованою добавкою природного цеоліту та комплексом солей-електролітів в ранні та пізні строки твердіння.
  • Документ
    Влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі апеляційного суду в Києві
    (Знання, 2013) Старчук, Н. В.; Старчук, Я. В.; Романенко, В. В.
    Наведені дані з дослідження технології влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі Апеляційного суду в Києві.
  • Документ
    Конструкції гідроізоляції – новий розділ у складі проектно-кошторисної документації
    (КНУБА, 2013) Чертков, О. Ю.; Соловей, Д. А.
    Виконується аналіз найбільш поширених проблем, які виникають в результаті неправильного проектування та влаштування гідроізоляції. Значна увага приділяється можливості розробки окремих розділів проектної документації, в яких передбачається вирішення питання конструювання гідроізоляційних систем.