Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Енергоефективні рішення пасивного повітрообміну в архітектурі висотних будівель
    (КНУБА, 2018) Кривенко, О.
    Розвиток пасивного повітрообміну в висотних будівлях є актуальним, у зв’язку з особливостями їх архітектурно-планувальних рішень. Тенденція до збільшення долі засклення фасадів в сучасних висотних будівлях приз-водить до зростання енергетичної потужності кондиціювання, що може досягати 100%. Крім того, традиційне провітрювання приміщень в висотних будівлях через відкриті вікна неможливе через високий тиск зовнішнього повітря. Ці та інші фактори створюють особливі вимоги при проектуванні повітрообміну в висотних будівлях та сприяють до пошуку сучасних енергоефективних рішень. Пасивні прийоми повітрообміну базуються на природних законах і явищах, що суттєво зменшує витрати при експлуатації таких систем. В статті на основі прикладів рішень наданий аналіз історії світового досвіду пасивного повітряного обміну в будівлях. Сучасний досвід архітектурних рішень на основі пасивних прийомів внутрішнього повітрообміну включає новітні фасадні системи, проектування атріумів з функцією повітрообміну, формоутворення будівлі з урахуванням оптимізації забору повітря та інше. Інтегрування в енергоефективну висотну будівлю рішень пасивного повітрообміну застосовано в рамках дослідницького проекту КНУБА при проектуванні кілометрового хмарочосу «Біотектон». Проектним рішенням пе-редбачено основний відбір чистого та прохолодного повітря з вищих технічних поверхів, де розташовані вітрогенератори та схему розподілу повітря по будівлі з використанням пасивного повітрообміну на основі різниці температур між верхніми та нижніми поверхами. Прийняті параметри зниження температури - з кожним кілометром від поверхні землі на 6 - 7 °С. Розрахунки підтвердили можливість природного вентилювання приміщень з незначним посиленням за рахунок механічних пристроїв. Для покращення якості припливного повітря використана система зелених садів, які огортають будівлю по спіралі.
  • Документ
    Особливості сприйняття сейсмічних навантажень висотними будівлями
    (КНУБА, 2012) Гетун, Г. В.; Мельник, В. А.
    Розглянуті особливості сприймання сейсмічного навантаження величиною 5…6 балів висотними будівлями. Наведено основні засоби та конструктивні рішення сприймання складової сейсмічного навантаження, що застосовуються на території України.
  • Документ
    Забезпечення живучості сталевих каркасів висотних будівель при дії пожежі
    (КНУБА, 2018) Дауров, М. К.; Білик, А. С.
    Висотні будівлі чутливі до прогресуючого руйнування — поширення локального руйнування, що призводить руйнування всієї будівлі або непропорційно великої її частини. Чинні вітчизняні норми вимагають забезпечення живучості для висотних будівель при дії невстановлених факторів і, віднедавна, - при дії пожежі, що розглядається в даній статті.
  • Документ
    Вплив способу сприйняття вітрового навантаження на об’ємно-просторові рішення висотних будівель
    (КНУБА, 2015) Клюзко, В. М.; Куцевич, В. В.
    У статті висвітлені основні типи висотних будівель в залежності від способу сприйняття ними вітрового навантаження та запропоновані архітектурні прийоми оптимізації об’ємно-просторової структури висотних об’єктів з метою покращення характеристик їх енергоефективності.
  • Документ
    Особенности высотного строительства в Иране
    (КНУБА, 2015) Алидад, Реза
    В статті розглянута історія розвитку висотного будівництва в Ірані. В статті наведені приклади побудованих проектів адміністративних будівель в Тегерані, столиці Ірана.
  • Документ
    Питання функціонально-планувальної організації висотних будівель
    (КНУБА, 2010) Рогожникова, О. Є.
    стаття присвячена питанню висотного будівництва. На прикладі семи найвищих будинків світу розглядається основний функціональний склад та розташування груп приміщень по висоті будівлі
  • Документ
    Особенности висотного строительства в сейсмических зонах
    (КНУБА, 2014) Алидад Реза; Ковальская, Г. Л.
    В статье приведены примеры построенных крупномасштабных проектов административных зданий, расположенных в сейсмоопасных странах. Все представленные здания обеспечены системами сейсмической защиты в виде сейсмоизоляции.