Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Оптимізація роботи систем із взаємодіючими водозабірними свердловинами
    (КНУБА, 2013) Тугай, А. М.; Хомутецька, Т. П.
    Досліджено сумісну роботу водозабірних свердловин та наведено методику аналізування ефективності роботи взаємодіючих споруд при зміні їхніх гідравлічних характеристик у процесі експлуатації системи.
  • Документ
    Спеціальне ківшове бурильне обладнання з роздільним обертанням різальних частин та відцентровим розвантаженням накопичувача
    (КНУБА, 2012) Смірнов, В. М.; Головань, В. П.; Лук'яненко, В. С.
    В статті наведено результати досліджень по вдосконаленню ківшових робочих органів бурильних машин для буріння свердловин в півзв'язних ґрунтах, в яких їх доцільно використовувати. Запропонована нова конструкція ківшового бура з відцентровим розвантаженням накопичувача, в якому (з ціллю підвищення ефективності руйнування ґрунту) різальні частини - внутрішня і зовнішня, обертаються за різними швидкостями. Для їх обертання пропонується використовувати механізми, що мають співвісні вихідні вали.
  • Документ
    Розробка та визначення конструктивних параметрів спеціального бурильного обладнання для роботи в складних грунтах
    (КНУБА, 2011) Смірнов, В. М.; Головань, В. П.; Конопат, О. П.
    В статті наведено результати досліджень по створенню робочих органів бурильних машин для буріння свердловин в складних грунтах. Запропонована конструкція грунторуйнівної частини - спірального бура оснащеного косокутними або двогранними різцями та подані рекомендації по визначенню параметрів розвантажувального пристрою та шнека ківшового бура.
  • Документ
    Енергоощадне водопостачання: проблеми і рішення (на прикладі Чернігівського водопроводу)
    (КНУБА, 2014) Хомутецька, Т. П.; Сизоненко, Г. А.
    Досліджено проблеми енергоощадної роботи споруд водопровідних систем та розглянуто шляхи їх вирішення на прикладі водопостачання міста Чернігова.
  • Документ
    Кінематичний аналіз комбінованого ківшево-шнекового бурильного обладнання для півзв'язних грунтів
    (КНУБА, 2013) Смірнов, В.; Головань, В.; Старовойтенко, Д.
    Наведено результати досліджень по створенню нової конструкції комбінованого ківшово-шнекового робочого органа бурильних машин для буріння свердловин в складних півзв'язних ґрунтах. Робочий орган складається із Двох співвісних частин - кільцевого та спірального (або лопатевого) бура суцільного буріння, кожен з яких обладнаний шнеком. Руйнування і транспортування ґрунту із свердловини здійснюється одночасно двома складовими частинами робочого органа, що дає змогу підвищити продуктивність буріння і транспортування.
  • Документ
    Кільцевий бур з кулачковим двопрофільним кернопідрізним пристроєм
    (КНУБА, 2014) Смірнов, В.; Головань, В.; Кривенда, В.
    Наведено рекомендації по конструюванню нового кільцевого робочого органа бурильних машин з кернопідрізним кулачковим пристроєм. Робочий орган складається із кільцевого бура, в нижній частині якого над грунторуйнівним вінцем монтуються кулачкові двопрофільні пристрої, що, врізаючись в грунт при зворотному обертанні, відокремлюють та захоплюють керн. Використання кулачкових кернопідрізних пристроїв нової конструкції забезпечує можливість прискорення процесу підрізання та видалення із свердловини керна, та підвищує продуктивність буріння.
  • Документ
    Моделювання сил опору при підйомі бурильної колони в свердловині з недосконалостями у формі зламів осьової лінії
    (КНУБА, 2011) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Андрусенко, О. М.
    На основі теорії гнучких криволінійних стержнів поставлена задача про пружний згин бурильних колон в каналах глибоких криволінійних свердловин з геометричними недосконалостями їх осьових ліній. Чисельними методами виконаний аналіз залежності сил опору руху колони від радіусів заокруглень, кутів, кроків і місць локалізації ламаних недосконалостей. Обговорюються результати розрахунків.
  • Документ
    Аналіз існуючих методів відновлення продуктивності свердловин розчинами реагентів
    (КНУБА, 2017) Тугай, Я. А.; Зінич, П. Л.
    Приведений аналіз методів декольматажу фільтрів при відновленні продуктивності водозабірних свердловин. Розглянуті процеси поширення реагентів у закольматованих зонах (фільтр і прифільтрова зона), процеси взаємодії реагентів з частками кольматанту. Дана оцінка ефективності різних заходів по відновленню дебіту свердловин.
  • Документ
    Перспективи розширеного використання підземних вод в Україні
    (КНУБА, 2015) Сизоненко, Г. А.
    Досліджено сучасний стан водопостачання з підземних джерел та проаналізовано перспективи розширеного використання підземних вод в Україні.
  • Документ
    Вирішення питань ефективної роботи систем водопостачання при використанні підземних вод
    (КНУБА, 2016) Сизоненко, Г. А.; Хомутецька, Т. П.
    Розглянуто досвід використання підземних вод для питного водопостачання, досліджено проблеми забезпечення ефективної роботи споруд гідравлічної взаємодії та шляхи їх вирішення.