Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 19
  • Документ
    Проблеми реконструкції малих історичних міст
    (КНУБА, 2012) Казакова Є. Г.
    В роботі проведено дослідження проблеми реконструкції саме малих історичних міст на які приділяється найменша увага але які мають не менш цікаву історію та культурно-історичну спадщину. Розглянуто головні проблеми та їх наслідки під час реконструкції.
  • Документ
    Збереження історичного міського середовища медин на прикладі Касби Алжиру
    (КНУБА, 2015) Швець, Є. В.
    Зроблено огляд світових тенденцій щодо становлення та трансформації історичного середовища медин і зокрема Касби міста Алжир. Розглянуто основні проблеми формування їх простору і питання щодо їх збереження.
  • Документ
    Аналіз зарубіжних моделей управління в області збереження історичних комплексів
    (КНУБА, 2014) Корнєва, О. В.
    Проаналізовано державні моделі управління в області збереження історичної спадщини у різних країнах. Визначено спільні риси, переваги та недоліки декількох моделей, необхідні для подальшого формування оптимальних рішень управління.
  • Документ
    Міста-музеї чи міста для життя
    (КНУБА, 2016) Лещенко, Н. А.
    Аналізуються поняття міста-музею і міста для життя. Виділяються особливості міста для туристів і міста для місцевих мешканців. Що спільне і в чому різниця?
  • Документ
    Науково-теоретична база збереження спадщини ісламської архітектури Ірану
    (КНУБА, 2017) Захеді, Шахаб
    Розглянуті питання регіональної своєрідності ісламської архітектури в Ірані, визначено особливості архітектурно-композиційного і планувального рішення мечетей, простежено процес еволюції мечетей від функціональності до декоративності. Аргументовано необхідність створення науково- теоретичної бази ісламської архітектури Ірану для здійснення охорони і реставрації мечетей.
  • Документ
    Втрачені палацові комплекси авторства Якуба Кубицького на території України
    (КНУБА, 2016) Погранична, І. І.; Диба, Ю. Р.
    Палацові комплекси кін. XVIII – поч. XIX ст., споруджені за проектами польського архітектора ЯкубаКубицького, є унікальними зразками Європейської архітектури на території України. У даній статті звернено увагу на втрачені об’єкти палацової архітектури у с. Бережце Тернопільської області, с. Ладиги та у с. Семиреньки Хмельницької області, які були знищені під час Першої світової війни; розкрито їх архітектурно-планувальні та об’ємно-просторові особливості та мистецьку цінність даних об’єктів. Сьогодні, необхідно вивчати втрачені архітектурні об’єкти, а також, виконувати науково-обґрунтовані реконструкції частково або повністю зруйнованих об’єктів.
  • Документ
    Збереження та оновлення історичного середовища в контексті сталого розвитку міста
    (КНУБА, 2017) Лещенко, Н. А.
    В статті надаються рекомендації по збереженню та оновленню історичного середовища в умовах сталого розвитку міста.
  • Документ
    Становлення української реставраційної школи
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    українська школа реставрації пройшла довгий і складний шлях. Реставрація як наука збереження історичної спадщини з’явилась лише наприкінці ХІХ століття. Поступово удосконалювалися технології методи реставрації об’єктів. Головний принцип реставраторів у всьому світі – це консервація об’єктів від подальшого руйнування, мінімальне втручання в першооснову пам’ятки, тому найголовніше завдання – не допустити втрати пам’ятки, а відновлюючи чи реставруючи, - не спотворити її, зберігши все для прийдешніх поколінь.
  • Документ
    Збереження історико-архітектурного середовища малого історичного міста та пристосування для функції туризму
    (КНУБА, 2016) Величко, С. Ю.
    Малі історичні поселення України мають велику кількість історико-культурних цінностей та накопичений ресурсний потенціал. В статті проаналізовані їхні особливості та виявлені фактори, що стримують розвиток туризму. Містобудівні питання раціонального використання пам'яток історії та культури є на даний момент актуальними і вимагають негайного вирішення. Досліджується тема специфіки забудови і просторової організації малих історичних міст при формуванні ї як центрів туризму
  • Документ
    Погляд сьогодення на проблеми збереження та реставрацію пам’яток архітектури і містобудування
    (КНУБА, 2018) Муска, Б. В.-Б.
    У статті аналізуються проблеми охорони пам'яток архітектури та містобудування в Києві, вивчаються і пропонуються шляхи подальшого розвитку роботи з охорони пам'яток архітектури. Розвиток суспільства, нового покоління, нашої країни в цілому неможливі без збереження та вивчення спадщини минулого.