Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Від наукових теорій до енергозберігаючих конструкцій і технологій
    (КНУБА, 2010) Шахнова, В. М.; Фіалко, Н. М.; Черних, Л. Ф.; Черненко, Віталій Костянтинович; Савенко, Володимир Іванович; Сухоросов, І. М.; Клюс, Л. Г.
    Щорічно в Україні на потреби теплозабезпечення витрачається 2500 ГДж (85 млн. тон умовного палива) і споживання енергії продовжує зростати, незважаючи на тенденцію до зниження кількості вироблюваної енергії. Так, за останні роки добуток палива в Україні знизився на 11,2%. В цій ситуації забезпечення комфортних умов в приміщеннях з тривалим перебуванням людей можливе тільки за рахунок застосування енергозберігаючих технологій, зокрема, збільшення опору теплопередачі огороджуючих конструкцій, вдосконалення акумулюючих і енергозберігаючих властивостей споруд, підвищення ефективності систем опалення. На сьогодні витрати енергії на одиницю валового національного продукту в 2-3 рази перевищують відповідні показники економічно розвинутих країн. Народне господарство України – це складна структура, яка надзвичайно обтяжена галузями важкої промисловості. Так, використання енергоресурсів в Україні характеризується двома головними моментами – відносно високою енергоємністю і диспропорцією між витратами енергії та об'ємом товарів для населення. Таким чином, проблема енергозбереження є ключовим питанням, вирішення якого веде до розвитку економіки, добробуту суспільства, могутності Української держави. Раціональне використання енергоресурсів – головне завдання сьогодення.
  • Документ
    Актуальність створення системи раціональних технологічних рішень при реконструкції арочних конструкцій пам'яток архітектури
    (КНУБА, 2010) Черненко, Віталій Костянтинович; Осипов, Сергій Олександрович
    В статті розглянута актуальність створення системи раціональних технологічних рішень, при реставрації з реконструкцією пам’яток архітекту- ри, що дозволили б гарантовано забезпечити історичну ідентичність пам’ятнику. Розглянуто роботи, що виконуються при реставрації та факто- ри, специфічні для даних умов.
  • Документ
    Технологічні процеси під час реставрації аркових конструкцій і склепінь пам’яток архітектури
    (КНУБА, 2014) Черненко, Віталій Костянтинович; Осипов, Сергій Олександрович
    Розглянуто актуальну науково-прикладну проблему – підвищення основних техніко-економічних показників технологічних процесів під час реставрації аркових конструкцій і склепінь пам’яток архітектури. Розроблені методи реставрації аркових конструкцій і склепінь, представлені у вигляді науково обґрунтованої системи, що дозволяє вибирати із множини можливих варіантів раціональні методи залежно від виду реставрації, категорії міцності і стійкості розпірних конструкцій при гарантованому забезпеченні архітектурно-історичної ідентичності конструкцій та пам'ятки архітектури в цілому.