Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Визначення деформацій підпірних стінок при будівництві метрополітену
    (КНУБА, 2008) Шульц, Р. В.; Чмчян, Т. Т.; Білоус, М. В.
    В роботі запропоновано технологію визначення просторових переміщень підпірних стінок з використанням електронних тахеометрів та розроблено методику обробки результатів спостережень.
  • Документ
    Визначення стабільності висотної основи в районі будівництва метрополітену
    (КНУБА, 2009) Білоус, М. В.
    Запропоновано метод визначення стабільності пунктів геодезичної мережі. Отримані результати містять методику математичної обробки результатів спостережень та пропозиції щодо інтерпретації отриманих результатів.
  • Документ
    Особливості інженерно-геодезичного забезпечення будівництва стадіону «Арена Львів»
    (КНУБА, 2013) Шульц, Р. В.; Білоус, М. В.; Анненков, А. О.; Ковтун, В. Я.; Хайлак, А. М.
    В статті розглянуто питання застосування сучасних геодезичних технологій для забезпечення будівництва футбольного стадіону у місті Львові. Підтверджено факт, що в умовах сучасного будівництва складних споруд реальним є досягнення точності виконання робіт на рівні 2 мм.
  • Документ
    Геодезичний моніторинг – з досвіду виконання геодезичних робіт кафедри інженерної геодезії КНУБА
    (КНУБА, 2013) Ісаєв, О. П.; Адаменко, О. В.; Шульц, Р. В.; Білоус, М. В.; Кривий, О. П.; Хайлак, А. М.
    Наведено основні наукові результати отримані кафедрою інженерної геодезії КНУБА. Встановлено необхідність розроблення на загальнодержавному рівні нормативних вимог та рекомендацій по організації геодезичного моніторингу.
  • Документ
    Моніторинг памяток архітектури за допомогою даних наземного лазерного сканування
    (КНУБА, 2016) Шульц, Р. В.; Білоус, М. В.; Гончерюк, О. М.
    В роботі на прикладі створення тривимірної моделі Ближніх Печер Київської Печерської Лаври, розглянуто технологію моніторингу пам’яток архітектури з використанням даних наземного лазерного сканування. Наведено основні етапи виконання робіт та можливі типи даних, що можуть бути отримані за матеріалами наземного лазерного сканування.
  • Документ
    Визначення кренів історичних споруд за методом наземного лазерного сканування
    (КНУБА, 2015) Шульц, Р. В.; Білоус, М. В.; Ковтун, В. Я.; Куліченко, Н. В.; Гончерюк, О. М.
    У роботі запропоновано методику визначення кренів історичних споруд за матеріалами наземного лазерного сканування. Розглянуто методику визначення переміщення споруд, що мають значну кількість площинних елементів. Наведено математичну модель апроксимації результатів сканування рівнянням площини за методом найменших квадратів. Отримані у двох циклах за апроксимацією рівняння площини порівняно через величину зміни нормальних векторів площини. Обчислення лінії нульового переміщення виконано за допомогою рівняння площини в неявній формі. Для отримання неявного рівняння площини використано алгоритм, що грунтується на обчисленні власних значень та нормованих власних векторів. Використовуючи лінії нульового переміщення, запропоновано алгоритм для визначення лінійного переміщення площини історичної споруди. Розроблену методику апробовано за матеріалами сканування історичної споруди, в зоні будівельних робіт у м. Києві.
  • Документ
    Уточнення методики призначення необхідної точності побудови геодезичної мережі для забезпечення будівництва підземних споруд
    (КНУБА, 2014) Шульц, Р. В.; Білоус, М. В.
    Виконано аналіз існуючих підходів до призначення необхідної точності створення геодезичної основи для забезпечення збійки зустрічних забоїв. Розроблено удосконалену методику призначення точності створення геодезичної мережі, яка позбавлена теоретичних та термінологічних неоднозначностей.