Енергоефективність в будівництві та архітектурі

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/142

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Вплив електромагнітного поля на воду і водяні розчини і очищення води
    (КНУБА, 2017) Крупа, М. М.; Коваленко, Н. О.; Приймак, О. В.
    В даній роботі розглядаються основні принципи очистки води фізичними методами та описані результати досліджень впливу на солевий склад водопровідної води змінного електричного та постійного магнітного поля. Аналізується механізми такого впливу електромагнітного поля на воду. Приведені схеми і зовнішній вигляд пристрою для очищення води, в якому використовуються ці поля. На даний пристрій отримано позитивне рішення про видачу патенту України на винахід.
  • Документ
    Уточнення кута нахилу площі поверхні сонячного теплового колектора з урахуванням прогнозних кліматичних і експлуатаційних умов роботи системи.
    (КНУБА, 2017) Масюк, Г. Ю.; Приймак, О. В.
    Вибір раціонального кута нахилу площі поверхні сонячного теплового колектора з метою одержання максимального значення коефіцієнта корисної дії перетворення сонячної енергії у теплову в залежності від призначення сонячної системи теплопостачання та від режимів її роботи протягом доби, місяця, сезону або року є актуальною задачею. Актуальність підтверджується дещо різними підходами і відповідно використанням різних методик інженерного розрахунку, які пропонуються різними фірмами-виробниками геліотехнічного обладнання.
  • Документ
    Аналіз конструкцій та теплових процесів у енергетичному вікні
    (КНУБА, 2017) Кріпак, І. С.; Приймак, О. В.
    Метою даної роботи є аналіз існуючих і розробка конструкцій та фізичної моделі теплових процесів енергетичного вікна на основі аналізу літературних джерел та патентних досліджень. Енергетичне вікно крім освітлення простору приміщення має забезпечувати його теплотою у холодний період року і холодом в теплий за допомогою теплового насосу з мікрокомпресором. Поєднання енергоефективного вікна з роботою теплового насосу може перетворити світлопрозору конструкцію з найбільш уразливого щодо теплових втрат елемента конструкції огородження - навпаки в енергогенеруючий елемент. Таке вікно може працювати повністю автономно, як звичайний опалювальний прилад.
  • Документ
    Вибір раціональної схеми системи теплопостачання з використанням відновлюваних джерел енергії
    (КНУБА, 2015) Приймак, О. В.; Швачко, Н. А.
    В статті розглянуто питання вибору ефективної та економічної системи теплопостачання з використанням відновлюваних джерел теплоти. Запропоновано бівалентну систему теплопостачання з тепловим насосом, геліосистемою гарячого водопостачання та твердопаливним котлом. Наведено рекомендації по вибору потужності складових бівалентної паралельної системи теплопостачання. Запропоновано інші варіанти ефективних систем теплопостачання при значному зростанні вартості палива в Україні.
  • Документ
    Проблеми застосування повітряних геліосистем
    (КНУБА, 2014) Пасічник, П. О.; Приймак, О. В.
  • Документ
    Аналіз технічних рішень, що пропонуються при розробці оптимізованих схем теплопостачання міст України
    (КНУБА, 2011) Приймак, О. В.; Гламаздін, П. М.
    Останнім часом точиться багато дискусій з приводу реформування житлово- комунального господарства України, в тому числі такої його невід’ємної частини, як комунальна теплоенергетика, яка дійсно знаходиться в скрутному становищі, особливо її технічна база – централізовані системи теплопостачання. Кабінет Міністрів з метою інвентаризації сьогоднішнього стану теплових мереж і прогнозування обсягу фінансування, необхідного для покращення технічного стану і підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання виділив спеціальні кошти на реалізацію цієї програми. В рамках цієї програми всі населені пункти України з кількістю мешканців більше за 10 000 чоловік мають розробити за спеціальними стандартами плани енергоефективної реконструкції своїх систем теплопостачання. Для більш ніж двохсот населених пунктів вони вже розроблені, але внесено в Державний реєстр тільки трохи більше половини з них, що пояснюється тим, що якість розроблених схем не завжди дозволяє їх прийняти спеціалізованою Робочою групою при Агенції розвитку житлово-комунального господарства, що є структурним підрозділом Мінрегіонрозвитку і очолює роботи з вирішення даної проблеми.
  • Документ
    Аналіз властивостей текстильних матеріалів для поглинаючого елемента повітряного колектора сонячної енергії
    (КНУБА, 2013) Пасічник, П. О.; Приймак, О. В.
    В статье рассмотрены особенности строения современных тепловых солнечных коллекторов и проблемы их использования. Описан совершенно новый вид коллектора солнечной энергии с электроподогревом на основе углеграфитовых тканей. Приведено сравнительную характеристику таких тканей с существующими материалами, используемыми в качестве абсорберов и доказана целесообразность их использования для целей солнечного теплоснабжения. Определены проблемы и задачи дальнейших исследований в этом направлении.