Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Засоби гармонізації архітектурної виразності на прикладі сакральних об’єктів архітектора Олега Слєпцова
    (КНУБА, 2020) Зиміна, Світлана Борисівна
    У статті розглядаються основні види закономірностей, які є основою та необхідною умовою наявності архітектурної композиції. До таких належить симетрія, метро-ритмічна і пропорційна закономірності. Водночас перелічені закономірності являються й основними композиційними засобами виразності і гармонізації форми. Стисло надано історію розвитку теоретичних досліджень у трактатах відомих архітекторів та теоретиків архітектури минулого щодо важливості використання цих закономірностей при проектуванні. Що лежить в основі творчого процесу при народженні архітектурної форми - математичний розрахунок чи творче відчуття? На питання первинності теоретичного чи емпіричного методів проектування може дати аналізу креслень фасадів храмів, автором яких є професор архітектури Олег Семенович Слєпцов. Аналіз було проведено за двома напрямками: пошук найбільш поширених пропорційних відношень (простих і іраціональних) та методом тріангуляції. Аналіз фасадів храмів архітектора Олега Семеновича Слєпцова показав, що при проектуванні використання пропорційних законмврностей було використано на рівні відчуття, без попереднього розрахунк; візерунки умовних трикутників і квадратів при усьому багатстві варіацій мають етнічну спрямованість і особливий авторський почерк, а розміщення тотожніх елементів в ротондальних об’ємах посилює їх перспективне зменшення, надає їм ритмічного сприйняття яке, в свою чергу, призводить до виразної динамічності.
  • Документ
    Вплив архітектури на особистість в аспекті сенсорної депривації
    (КНУБА, 2019) Зиміна, Світлана Борисівна
    The article explores the aspect of sensory deprivation. A person can get into this state both physically and psychologically. The latter leads monotonous architecture. В статті досліджується аспект сенсорної деривації як особливий стан людини, до якого може призвести не тільки фізичне обмеження потоку нервових імпульсів, але й психологічний вплив одноманітної архітектури, в оточенні якої людина знаходиться протягом усього життя.
  • Документ
    Текстиль в інтер’єрі різних епох в контексті архітектурних стилів
    (КНУБА, 2019) Пазюра, Анастасія; Зиміна, Світлана Борисівна
    У статті розглядаються різні види штор, що використовувалися відповідно до інтер’єрів архітектурних стилів різних епох. The article deals with different types of curtains, which were used according to the interiors of architectural styles of different eras.