Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Сучасний стан архітектурно-планувальної організації пішохідних просторів великих та середніх міст України
    (КНУБА, 2012) Старжинський, Ю. М.
    В статті розглядається важливість організації сучасних міських пішохідних просторів як планувально-композиційного елемента будь-якого міського середовища. Наведений аналіз сучасного стану пішохідних просторів, які концентрують в собі ряд важливих функцій з метою покращення умов якості життя міського населення. Дослідження ґрунтувалось на вивченні теоретичного та методологічного досвіду організації пішохідних просторів на території сучасної України та за її межами.
  • Документ
    Наскрізна класифікація пішохідно-транспортних об’єктно-суб’єктно- просторових середовищних систем у структурі зупиночних просторів
    (КНУБА, 2020) Товбич, Валерій Васильович; Куліченко, Наталія Вікторівна; Сисойлов, Микола Валентинович; Чжан Синь Му; Tovbych Valerii; Kulichenko Nataliya; Zhang Sin Mu; Sysojlov Nikolay
    Розглядаються пішохідні , транспортні та пішохідно-транспортні системи у структурі зупиночно-територіальних просторів міст та поселень різного рівня ієрархії; визначена наскрізна системна (зокрема, демоекосистемна) класифікація цих пішохідних , транспортних та пішохідно - транспортних систем (та їхніх підсистем) з позицій ієрархічного прояву складових елементів зупиночно-територіальних просторів, що мають (завдяки перерозподілу внутрішніх пішохідних потоків) багато-зонну супідрядно- ієрархічну структуру. У роботі детально показано, що існує не менш як 8 О ( 1 О х 8 ) основних та 3 2 О ( 4 х 8 О ) додаткових ©узагальнених» варіантів прояву пішохідних, транспортних та пішохідно-транспортних зупиночно- територіальних систем ( а з урахуванням «інфра-зони» - як мінімум , не менше 9 О ( 8 О+ 1 О) основних та 3 6 О (3 2О+4х 1 О ) додаткових ієрархічно-супідрядних класифікаційних елементів) . Суттєвим є те , що на основі отриманих результатів , завдяки системному (зокрема, демоекосистемному) підходу, можлива ще й подальша деталізація , конкретизація та узагальнення.
  • Документ
    Відродження архітектурного ансамблю історичного центру малого міста (на прикладі пропозиції по регенерації історичного центру cмт Олика Волинської області)
    (КНУБА, 2014) Лещенко, Н. А.
    В статті пропонується модель реконструкції архітектурного ансамблю історичного центру Олики, визначається напрямок сучасного розвитку міста як туристичного центру при створенні туристичного маршруту по малим містам Західної України.
  • Документ
    Проблематика формування системи пішохідних просторів значнішого міста (на прикладі міста Львів)
    (КНУБА, 2016) Соснова, Н. С.; Киргизбаєва, І. Ю.
    Проблема якості пішохідних просторів Львова, як і решти міст України полягає в архаїчності їх функціонального та композиційного трактування як міською владою, так і спеціалістами. Необхідність формування естетичного середовища в композиції міських пішохідних просторів усвідомлюється як важлива урбаністична задача.
  • Документ
    Якісне сучасне архітектурне середовище історичного центру малого міста
    (КНУБА, 2014) Лещенко, Н. А.
    В статті визначаються особливості якісного архітектурного середовища та способи його створення в процесі реконструкції історичних центрів малих міст.
  • Документ
    Пропозиції по реконструкції архітектурного ансамблю історичного центру міста Бар Вінницької області
    (КНУБА, 2015) Лещенко, Н. А.
    В статті пропонується модель реконструкції архітектурного ансамблю історичного центру міста Бар, визначається напрямок сучасного розвитку міста як туристичного центру при створенні туристичного маршруту по малим містам Поділля.
  • Документ
    Поняття пішохідного простору в сучасному містобудуванні
    (КНУБА, 2013) Старжинський, Ю. М.
    В статті робиться спроба сформулювати визначення пішохідного простору, визначити фактори архітектурно – планувальної організації пішохідних просторів на основі аналізу вітчизняного та закордонного досвіду містобудівного проектування та праць дослідників - урбаністів, що займались подібними питаннями.