Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 33
  • Документ
    Глобальна симетризація композиційного каркасу міста
    (КНУБА, 2012) Панченко, О. О.
    У даній статті класифіковані принципи глобальної симетризації композиційного каркасу міста.
  • Документ
    Етнографічні комплекси як засіб підвищення економічного рівня малих міст Поділля
    (КНУБА, 2012) Прокопенко О. В.
    В статті розглядаються питання про розвиток, проблематику вирішення фінансових питань, щільний зв’язок між етнографічними комплексами та природою, суспільний центр , його розміщення на території населеного пункту планувальну організацію.
  • Документ
    Проблема містобудівного розвитку системи санітарного очищення великого міста
    (КНУБА, 2020) Золотар, Людмила Вячеславівна; Zolotar Liudmyla
    Проблемою антропогенного впливу на навколишнє середовище та якістю санітарного очищення міста цікавляться в господарських, екологічних, санітарно-епідеміологічних та економічних напрямках, але багато методологічних питань залишаються не розглянутими з містобудівної сторони. Науково-обґрунтоване рішення розміщення первинних пунктів збору побутових відходів на житлових територіях міста та методологія системного підходу до організації санітарного очищення міста являється початковими питаннями в вирішенні проблеми поводження з побутовими відходами. The economic, ecological, sanitary, and epidemiologic direction of problem of anthropogenous impact on environment and quality of waste management of the city are interested. The methodological questions of urban development of waste management are researched is not much well. The scientific substantiation of methodological system of waste management and distribution of waste collection points are the first solution of the problem in waste management. The organization of the system of sanitary cleaning of residential areas is based on the principles of a systematic approach: the principle of integrity means that the system of sanitary purification has clearly expressed spatial-planning and technological-organizational boundaries; the principle of hierarchical structure involves consideration of urban and technological organization of the system of sanitary purification in the fullness of its elements, essential connections between them. The basis of the method is the satisfying of urban planning principles, requirements and conditions of the territory when choosing a method of collecting sanitary cleaning. The decision on technological or organizational-technological way of collecting household waste is made at the third or second technological level and is based on urban planning requirements, analysis of the territory, and is made according to a number of restrictions that characterize the territory. The main urban planning restrictions when choosing a method of collection: territorial restriction, population density of the block, the perimeter of the territory of the block, the area of the territory within the streets, the area of influence of the waste transfer station.
  • Документ
    Архітектурно-містобудівна організація закладів охорони здоров'я Німеччини та Великобританії
    (КНУБА, 2019) Булах, І. В.
    У статті розглянуті особливості архітектурно-містобудівної організації системи охорони здоров'я і мережі лікувально-профілактичних закладів Німеччини та Великобританії державного і приватного рівнів підпорядкування. Досліджено рівні надання медичної допомоги і їх частку у загальному забезпеченні медичним обслуговуванням населення. Проаналізована загальна кількість лікувально-профілактичних закладів в масштабах країн. Особлива увага приділена визначенню у німецькій та англійській системах охорони здоров'я місця мережі дитячих лікувальнопрофілактичних об'єктів
  • Документ
    Формування торгово-розважальних центрів як територіальних об'єктів
    (КНУБА, 2018) Пекер, А. І.; Ель, Алжі Омар
    У статті досліджені особливості формування торгових центрів як територіальних об'єктів. Представлена класифікація. Зроблено акцент на вивченні основних закономірностей формування і організації ТРЦ.
  • Документ
    Класифікація територіальних громад за системністю функціонально-структурних елементів
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    в роботі розглянуто містобудування як системний процесс поєднання та взаємодії управління, стратегічного бачення, проектування та впровадження результатів процесу адміністративно-територіальних реформ. Запропонована класифікація побудована на взаємодії внутрішніх і зовнішніх факторів формування територіальних громад як групових систем розселення локального рівня.
  • Документ
    Сучасний закордонний досвід проектування енергоефективних лікарень (досвід Сінгапура)
    (КНУБА, 2018) Булах, І. В.
    В статті розглянуто сучасний закордонний досвід проектування медичних закладів з використанням передових інженерних енергоефективних технологій, а також з використанням екологічного підходу проектування. Поштовхом до активізації наукового дослідження з цього питання слугує розпочата в Україні реформа медицини, а також очевидна зношеність та застарілість вітчизняних медичних закладів. З метою всебічного аналізу надсучасного досвіду проектування медичних будівель у статті розглядається впровадження високотехнологічних систем розумного використання енергетичних ресурсів у проектуванні сінгапурських державних лікарень.
  • Документ
    Пролегомен перспектив формування територіальних громад як групових форм розселення
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто процес містобудівної діяльності в сфері формування поняття «групова система розселення» та трансформування його на сучасні умови адміністративної реформи та організації територіальних громад як групових форм розселення локального рівня.
  • Документ
    Передумови реорганізації мережі дитячих лікувальних закладів України
    (КНУБА, 2017) Булах, І. В.
    В статті розглянуто основні передумови щодо проведення реорганізаційних дій в галузі дитячих медичних закладів. Основним поштовхом до активізації наукового дослідження з цього питання слугує розпочата в Україні реформа медицини, а також очевидна зношеність та застарілість архітектурна-містобудівна організація мережі медичних закладів призначених для лікування молодшої верстви населення. Стаття розкриває широке коло питань та факторів, які підносять актуальність проведення змін в містобудівній та архітектурно-планувальній організації дитячих лікарень України до край важливого рівня. Це проблемне коло містить законодавчі, економічні, політичні, соціальні, еволюційні, технічні, медичні та архітектурно-містобудівні аспекти щодо проведення реанімаційних змін в мережі дитячих лікувальних закладів України.
  • Документ
    Еволюція формування поняття територіального розселення
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто еволюціонізм формування поняття територіального розселення як системи знань, ідей, концепцій деяких наук як єдиної стратегії регіонального планування.