Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Историко-культурная ценность здания института проблем эндокринной патологии им. В. Я. Данилевского, в контексте произведений Харьковского архитектора В. А. Эстровича
    (КНУБА, 2014) Семякин, Г. В.
    У статті на основі нових історико–архівних та історичних джерел обгрунтована історико-культурна цінність будівлі інституту ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського. Виявлені критерії оцінки об'єкта архітектури епохи раннього модернізму розглянуті в контексті архітектурної практики харківського архітектора В.А. Естровіча 1920 – 1930-х рр., що дозволяє досить об'єктивно ідентифікувати пам'ятник для його включення до списку охоронюваних об'єктів культурної спадщини.
  • Документ
    Архітектурна просвіта та модернізація української традиції в архітектурі 20–30-х рр. ХХ ст.
    (КНУБА, 2016) Акмен, І. Р.
    У статті піднято c узбіччя повсякденних реалій радянського минулого питання архітектури часів політики «коренізації» 20–30-х рр., що демонструють становлення в українській архітектурі нових форм модерністської спрямованості, які стали наслідком українізації модерну рубежу ХХ ст. у формі національного романтизму. Теоретики і практики професії опинилися у центрі формування життєвого світу нового суспільства, в ідеології якого створення національної архітектури з первісних прототипів і запозичення семантичних образів традиційного житла не відповідало модерністському дистанціюванню і абстрагуванню сенсу. Напрямком архітектурної освіти, відповідної реаліям стилю, що зароджується, ідеологічний зміст «соцреалізму», розрахованого на глобальну уніфікацію творчого мислення і централізацію архітектурного процесу.
  • Документ
    Харьковский цирк на набережной. Историческая преемственность типологии цирковых зданий
    (КНУБА, 2014) Семякин, Г. В.
    У статті виявлено особливості типології циркових будівель 1950-1970-років, які розглянуті у період переходу від індивідуального будівництва до проектів повторного використання і до типовими проектами будівель цирків. Застосування вантових монолітних залізобетонних покриттів є характерною особливістю архітектури будівель цирків, видовищних, торгових комплексів модернізму і може бути предметом охорони унікальних об'єктів.
  • Документ
    Архітектурна спадщина Волині міжвоєнної доби: проблема формування пам'яткоохоронної моделі
    (КНУБА, 2010) Михайлишин, О. Л.
    Анотація: в статті розглянуті актуальні проблеми збереження і охорони архітектурної спадщини Волині 1920-30-х років в контексті сучасної європейської та вітчизняної пам’яткоохоронної діяльності. Особливий акцент зроблено на методичних аспектах визначення архітектурної цінності об’єктів означеного періоду та формуванні концепції охорони пам’яток модерністичної архітектури.