Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Особливості планувальних вирішень садибних ділянок у Львові другої половини XIX - початку 30-тих років ХХ ст.
    (КНУБА, 2017) Якубовський, І. В.; Якубовський, В. Б.
    Проаналізовані основні напрямки планувальних вирішень садибних ділянок у Львові з кінця дев'ятнадцятого століття до тридцятих років двадцятого століття. Запропоновано класифікацію міського садибного житла за рядом критеріїв.
  • Документ
    Аналіз архітектурно-планувальної організації житлових будинків підвищеної енергоефективності на прикладі типових кварталів історично сформованої забудови центральної частини міста Полтава
    (КНУБА, 2015) Данько, К. С.
    Стаття присвячена аналізу існуючої архітектурно-планувальної організації житлових будинків, визначенню відповідності планувальних рішень житлових будинків вимогам енергоефективності, пропозиціям щодо підвищення показника енергоефективності будинків, удосконалення їх архітектурно-планувальних та об`ємно-просторових рішень, враховуючи специфіку історично сформованої забудови центрів міст, зокрема міста Полтави.
  • Документ
    Житлове будівництво в центрі: надприбутки, збереження екології і комфорт у протиріччі інтересів
    (КНУБА, 2015) Книш, В. І.
    Автором розглядаються питання будівництва багатоквартирного житла у центральних районах міста Києва, проблема порушення будівельних та містобудівних норм і обмежень забудовниками. Автор подає аналіз існуючої негативної ситуації будівництва житлового багатоквартирного будинку на ділянці по вулиці Боженка, м Києва і пропонує авторський альтернативний проект багатоповерхового житлово-офісного комплексу для даної ділянки, що був розроблений за декілька років до згаданого будівництва. Дана концепція передбачає вирішення питань збереження екології міста, забезпечення високого рівня комфорту помешкання зокрема та в цілому центру міста шляхом раціонального використання ділянки під забудову та створення повноцінної транспортної, соціальної та екологічної інфраструктури у межах комплексу.
  • Документ
    Періодика розвитку індустріального житлового будівництва середньої поверховості в Україні
    (КНУБА, 2018) Кур’ят, П. П.
    Розглянуто питання хронологічної періодики розвитку житлового будівництва індустріального типу середньої поверховості. Проаналізовано розвиток типових секцій на прикладі серій, що випускалися в СРСР з 1950-х років і до типових серій та секцій для повторного використання в теперішній час на території України. Виявлено основні особливості кожного періоду.
  • Документ
    Проектирование на основе комбинаторики
    (КНУБА, 2013) Книш, М. В.
    У даній статті приведені методи комбінаторики, які можуть бути застосовані в архітектурі. Висувається гіпотеза вживання комбінаторних методів до властивостей житлових просторів для поліпшення і зміни їх якостей, з метою досягнення певної цілісності і різноманітності.
  • Документ
    Обмеження при раціональному проектуванні конструкцій будинків соціального житла за умовами комфортності
    (КНУБА, 2012) Панченко, М. В.
    у даній статті розглянуті основні чинники штучного середовища в житловому приміщенні, що визначають її комфортність для людини. Відзначено суб'єктивність сприйняття деяких показників комфортності та їх відмінність. Запропоновано деякі обмеження теплової комфортності при створенні соціального житла
  • Документ
    Понятие гибкости пространства в традиционном иранском жилище
    (КНУБА, 2014) Азари, Алиреза
    Визначено поняття і сутність терміну "гнучкість", розглянуті види та сфери застосування гнучкості, виявлені причини та потреби в гнучкості простору, проведено аналіз іранького традиційного жилого дому згідно шаблогу гнучкості.
  • Документ
    Методика проектування житла як соціального генератора суспільства
    (КНУБА, 2012) Карпова, Л. В.
    У статті аналізуються проблеми проектування житла від радянських часів до нашого часу. Проаналізовані методи та перспективи сучасного проектування.
  • Документ
    Соціально-психологічні чинники диверсифікаціїї типологічної структури багатоквартирного житла в Україні
    (КНУБА, 2012) Гнесь, І. П.
    На основі результатів прикладного соціологічного дослідження виявляються і порівнюються характеристики, що забезпечують соціально- психологічний комфорт в найбільш поширених типах багатоквартирних житлових будинків: секційних, коридорних, галерейних. Обгрунтовується доцільність доповнення існуючої типологічної структури багатоквартирного житла галерейниими будинками.
  • Документ
    Тенденції розвитку архітектури житла Луцька в контексті політичних та соціально-економічних змін XVII-XX ст.
    (КНУБА, 2010) Абрамюк, І. Г.
    Анотація: в статті аналізуються зміни у формуванні житлового середовища міста Луцька, що здійснювались протягом XVII – ХХ ст., під впливом політичних, економічних та соціальних факторів. Визначаються основні типологічні групи житлових будівель, їх планувальні та композиційні характеристики. Ключові слова: житло, садиба, будинок, політичні та економічні фактори.