Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Софія Київська - минуле і дійсність
    (КНУБА, 2011) Хараборська, Ю. О.
    В статті "Софія Київська - минуле і дійсність" йдеться про значення збереження пам'яток архітектури для народу та держави. А також про те, що пам'ятки такої цінності, якою є Софія Київська, не можуть бути передані ні у власність, ні в користування ніяким релігійним організаціям, оскільки це призведе до їх знищення.
  • Документ
    Розвиток графоаналітичних засобів дослідження історії будівельного мистецтва
    (КНУБА, 2020) Завада, В. Т.
    В статті розглядаються особливості розвитку графоаналітичних засобів дослідження історії зодчества від найпростіших зображень стародавніх будівель до складних типологічних моделей цього явища.
  • Документ
    Іудаїсти та їх молитовні будинки у Києві
    (КНУБА, 2019) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається еволюція архітектури сакральних споруд в іудаїзмі, поява єврейської діаспори в Києві, зведення синагог цією діаспорою та особливості їх архітектурного образу у порівнянні з сакральними спорудами в Ізраїлі.
  • Документ
    Католики і їх храми у Києві
    (КНУБА, 2018) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається історія спорудження католицьких храмів Києва, стиль їх архітектури, особливості походження стилю і прототипи серед архітектурних сакральних будівель їх епохи.
  • Документ
    Елементи культурно-історичного середовища – об’єкт спільних інтересів міста та приміської зони
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто стан та перспективи стану історикокультурної спадщини та можливість створення спільної територіально – планувальної структури місто – приміська зона
  • Документ
    Історія Успенського собору Києво-Печерської Лаври - головної святині східного православ'я
    (КНУБА, 2015) Орленко, М. І.
    Описана історія будівництва, будівельні періоди і архітектура головної святині східного православ'я – Успенського cобору Києво-Печерської Лаври.
  • Документ
    Можливі варіанти текстових моделей протодизайну родового символу князів Кийовичів (до нових версій гіпотези походження назви столиці України)
    (КНУБА, 2014) Горбик, О. Р.; Ломовський, А. І.; Нікуліна, Г. Ф.; Саркісян, М. С.
    В статті подаються нові версії гіпотези походження назви столиці України від виду найдавнішої персональної зброї, посоха, знака влади – «кия», об‘єднання в одну з трьох літописних версій виникнення назви міста від імені першокнязя. Гіпотетично розглядаються можливості того, що засновник града майстерно фехтував на киях, шкутильгав змолоду після бойової травми, або привів праслов‘ян до Дніпра–Славутича у поважному віці, користуючись києм, як посохом. Застосовуючи методи нової галузі науки на стику історії та дизайну, як запропонований «ретроспективний дизайн», розроблені можливі текстові, описові моделі родового символу Кийовичів. Підкреслюється, що наступні відомі знаки влади – жезл, скіпетр, бунчук, булава і т.д., походять від першого бойового знаряддя первісних людей та їх вождів – кия
  • Документ
    Закономірності формування релігійної ситуації в історичному Києві
    (КНУБА, 2013) Бачинська, О. В.
    У статті розглядаються закономірності складання релігійного життя історичного Києва.
  • Документ
    Нова версія тлумачення імені Щек, одного з братів-засновників Києва та текстові моделі його зброї-символу в аспекті ретроспективного протодизайну
    (КНУБА, 2015) Горбик, О. Р.; Творонович, О. Є.; Творонович, І. О.
    В статті подаються нові версії гіпотези тлумачення давньослов’янського імені Щек (Чек), середнього з братів-засновників Києва, від виду його улюбленої персональної зброї «чекана» та бойової спеціалізації «чекання у засідках». Розглядається можливість діалектичних відмінностей у слов’янських племінних говірках при вимовлені цього імені з урахуванням лінгвістичної комбінаторики. Наводяться варіанти текстових моделей князівських чеканів з позиції ретроспективного протодизайну з метою подальшого графічного та реального відтворення.
  • Документ
    Сучасне релігійне життя Києва як продовження історичних традицій
    (КНУБА, 2011) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається історія релігій Києва, що мали свої сакральні споруди; сучасний стан релігійного життя міста, як продовження історичних традицій; черговість та причини появи релігійних доктрин на території міста; особливості і можливий вплив на духовне життя у майбутньому нових для сучасного Києва вірувань.