Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Документ
    Екологічний, функціональний та естетичний підходи до формування архітектурних об'єктів на воді
    (КНУБА, 2011) Чернятевич, Н. Г.
    Розглядаються актуальні підходи у формуванні об’єктів на воді , їх розташування у місті в залежності від функціонального призначення. Визначаються основні види взаємодії архітектури і води .
  • Документ
    Емоційний вплив колористичного простору при включенні в інтер’єр художньо-декоративних засобів
    (КНУБА, 2017) Пилипчук, О. Д.
    В статті підняте питання про актуальність проблеми емоційного впливу колористики інтер’єру в сучасному мистецтві і проектуванні, та його взаємодія з художньо-декоративними засобами в візуально-просторовому середовищі. Зроблено аналіз, приведені приклади, які виконані автором статті.
  • Документ
    Образність в сучасній японській архітетурі
    (КНУБА, 2017) Гавриленко, І. В.
    У статті викладено короткий опис і характеристика сучасної Японської архітектури, та її образність. Також стаття знайомить нас з двома японськими архітектурними компаніями Hiroshi Nakamura & NAP і Aoki Jun & Associates. На їхньому прикладі розумієш мислення сучасних японських архітекторів, образність об’ємів і простору.
  • Документ
    Модернізація архітектурного образу залізничного комплексу
    (КНУБА, 2017) Долгова, А. В.; Пекер, А. Й.
    в роботі розглядається проблема архітектурної модернізації залізничних комплексів, взаємозв’язок з соціально-економічним та технічним прогресом. Також стаття знайомить нас з особливостями об’ємно-просторової композиції ЗВК та прикладами застосованих прийомів на практиці
  • Документ
    Роль структуроформуючих і образних факторів в урбанізованому ландшафтному довкіллі
    (КНУБА, 2016) Жмурко, Ю. В.; Соловйова, О. С.; Майстренко, В. І.
    У світлі сучасних тенденцій переборення техніцизму, зростання уваги до людських природних факторів організації простору, важливим є бачення цілісності композиції як гармонії людини та світу. У зв'язку з великим топографічним охватом середовища, що освоюється людиною, ландшафт зазнає урбанізації. Питання цілісності урбанізованого середовища розглядається через метафоризацію її природно-ландшафтної складової.
  • Документ
    Контекстуальний підхід в ревалоризації архітектурно-історичного середовища малого міста
    (КНУБА, 2015) Марчук, С. Ю.
    Історичний контекст є одним з важливих аспектів сталого розвитку міста, який визначає його майбутнє. Контекстуальний підхід розглядає це з позиції діалогу сучасного та минулого. Історико-архітектурна спадщина сьогодні має формуватись не тільки у вигляді окремих пам'яток архітектури, а як цілісний і організований живий організм. Розглядається досвід не тільки збереження, а й пристосування історичних місць під туристичні цілі
  • Документ
    Образ в архітектурі дитячих позашкільних закладів
    (КНУБА, 2017) Кравченко, І. Л.; Васильченко, Д. К.
    в статті розглянуто основні засади формування образів дитячих позашкільних закладів на основі аналізу наукових досліджень вітчизняних та зарубіжних авторів. Визначено найбільш впливові чинники формування образності будівель закладів даного типу
  • Документ
    Якісне сучасне архітектурне середовище історичного центру малого міста
    (КНУБА, 2014) Лещенко, Н. А.
    В статті визначаються особливості якісного архітектурного середовища та способи його створення в процесі реконструкції історичних центрів малих міст.
  • Документ
    Структурні компоненти формотворення церковного простору у храмовій архітектурі України
    (КНУБА, 2015) Гнідець, Р.
    Розглянуто просторове середовище та компоненти формотворення храмової структури як місце проявлення їх сакральної сутності, як саме образ і форма, функція й форма, конструкція й форма композиційно вирішують формотворчі засади та креативну сутність сакральності просторового середовища в церковній архітектурі.
  • Документ
    Застосування формоутворюючих принципів біоніки в архітектурному проектуванні
    (КНУБА, 2014) Острогляд, О. В.; Федорова, К. А.
    У статті висвітлена тема застосування формоутворюючих принципів архітектурної біоніки у створенні ескізу архітектурного об‘єкту на основі структури гарбуза, як головного формоутворюючого елементу. Робота спрямована на покращення та розвиток об‘ємно-просторового мислення, розуміння тектонічних особливостей при формоутворенні архітектурних об‘єктів