Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/247

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Визначення сорбціїної здатност іоніту при вилученні іонів міді з води
    (КНУБА, 2017) Гомеля, М. Д.; Іванов, В. П.; Камаєв, В. С.; Марущак, Ю. А.
    Приведено результати досліджень по впливу іонів жорсткості на обмінну ємність слабокислотного катіоніту DOWEX-MAK-3 на прикладі іонів міді з розчинів у дистильованій та водопровідній воді. Встановлено залежність ємності іоніту по іонах міді від концентрації розчинів і від співвідношення концентрації іонів міді та іонів жорсткості. Визначено залежність рН середовища та лужності води, пропущеної через іоніт, від форми, об'єму іоніту та витрати води. Показана ефективна десорбція іонів міді в кислому середовищі.
  • Документ
    Исследование процессов сорбиционной очистки воды от ионов аммония
    (КНУБА, 2017) Гомеля, Н. Д.; Трус, И. Н.; Петриченко, А. И.; Кийченко, А. Ю.
    Изучены процессы ионообменной очистки воды от ионов аммония из модельных растворов на катионитах КУ-2-8 и Dowex Mac-3. Установлены зависимости по сорбции аммония от уровня концентраций ионов аммония в растворе, присутствия кальция в воде и формы ионита. Было определено, что регенерация катионита КУ-2-8 была более эффективной при использовании растворов кислот.
  • Документ
    Вплив іонів жорсткості та взаємний вплив іонів важких металів на ефективність їх сорбції на катіоніті
    (КНУБА, 2017) Гомеля, М. Д.; Трохименко, Г. Г.; Глушко, О. В.
    В роботі приведені результати досліджень сумісного іонообмінного вилучення іонів важких металів ( кадмію, нікелю, цинку та міді) з розчинів сульфатів даних металів сильнокислотним катіонітом КУ-2-8. Досліджено вплив концентрації іонів жорсткості, лужності та початкової концентрації іонів важких металів на перебіг процесів їх сорбції на катіоніті КУ-2-8. Вивчено процеси регенерації катіоніту від суміші катіонів важких металів розчином сірчаної кислоти.
  • Документ
    Ефективність застосування катіоніту КУ-2-8 при вилученні іонів міді з води в присутності іонів жорсткості
    (КНУБА, 2016) Малін, В. П.; Гомеля, М. Д.; Галімова, В. М.
    Показано, що в статичних умовах при концентрації міді від 1 до 30 мг/дм3 вилучення міді проходить неефективно як з дистильованої так і з водопровідної води. Підвищення ефективності вилучення іонів міді досягнуто в динамічних умовах. Десорбція іонів міді розчинами соляної кислоти в статичних умовах була низькою. В динамічних умовах досягнуто практично повної десорбції іонів міді розчинами соляної кислоти.
  • Документ
    Захист водойм від забруднення іонами міді при скиді промислових стічних вод
    (КНУБА, 2016) Трохименко, Г. Г.; Трус, І. М.; Гомеля, М. Д.
    Приведено результати досліджень зі стабілізаційної обробки води для підживлення водооборотних систем охолодження іонообмінним методом. Показано, що підживлення систем охолодження пом’якшеною водою дозволить впровадити безстічні водоциркуляційні системи охолодження, що забезпечить надійний захист водойм від забруднення іонами міді стічними водами електростанцій.