Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Закономірності узагальнення силуету монументально-декоративної скульптури
    (КНУБА, 2020) Полубок, А. П.
    Враховуючи аспекти взаємозв’язку архітектури і скульптури, у статті розглянуті закономірності та важливість застосування узагальнення силуетів скульптурної пластики у відкритому громадському просторі архітектурного середовища. Архітектурне середовище, в умовах взаємозв’язку із скульптурою, впливає на монументально-декоративну пластику та вимагає один із особливих засобів вираження скульптурної композиції – узагальнення силуету об’ємної форми, яка сприймається у відкритому громадському просторі. Так скульптурна пластика, яка стає по суті одним із учасників формування предметного простору, неодмінно піддається коригуванню силуету через визначення рівня його узагальнення в залежності від дистанції сприйняття. Важливим засобом вираження монументально-декоративної скульптури, яка застосовується у відкритому громадському просторі являється так званий «рівень узагальнення силуету» об’ємної форми – термін, який має на увазі співвідношення розміру деталі силуету форми до розміру цілої скульптурної композиції, величина якої у свою чергу залежить від дистанції сприйняття та підпорядковується габаритам простору, в якому вона проектується.
  • Документ
    Використання сучасних напрямків образотворчого мистецтва у проектно-дизайнерській практиці як засобів організації естетичного предметно-прострового середовища
    (КНУБА, 2020) Пилипчук, О. Д.; Кривенко, О. В.
    Досліджуються можливості сучасних напрямків образотворчого мистецтва з використанням їх як засобів у проектно-дизайнерській практиці. Проаналізована утилітарна функція образотворчого мистецтва, що розрахована на організацію естетичного предметно-просторового середовища. Враховано сучасні можливості створення комфортних умов існування людини у просторі. Увагу приділено новітнім напрямкам та течіям у візуальному мистецтві, які пов’язані з новими інноваційними можливостями сучасних технологій. Визначені та запропоновані основні засоби образотворчого мистецтва, які засновані на нових методах і прийомах сучасного візуального мистецтва, а саме: протиріччя форми і змісту, асоціативні, формотворчі можливості.
  • Документ
    Переяслав-Хмельницький. Історико-архітектурний розвиток
    (КНУБА, 2008) Хараборська, Юлія Олександрівна
    В статті "Переяслав-Хмельницький. Історико-архітектурний розвиток" йдеться про історичний розвиток архітектури у місті Переяслав- Хмельницького.
  • Документ
    Художник Григорій Гавриленко
    (КНУБА, 2008) Кривенко, Микола Євгенович
    Стаття присвячена життю і творчості видатного українского художника другої половини ХХ ст Г.І. Гавриленка. Гавриленко мав широкий діапазон творчості: від ювелірної графіки до живописної абстракції. Коло спілкування: Г.В. Якутович, С.Й. Параджанов, М.П. Бажан, І.І. Блажков, В.В. Сильвестров, Валерій Айґі, Іван Драч, М.П. Рапай, Р.Г. Балаян. Був знавцем класичної музики і мав витончений музичний смак. Твори Гавриленка зберігаються в Національному Художньому музеї України та в збірках приватних колекціонерів.
  • Документ
    Формування основних елементів методики підвищення енергоефективності житлових будинків в системі житлової забудови
    (КНУБА, 2008) Данько, Катерина Станіславівна
    В статті розглядаються основні етапи методики визначення енергоефективності житлового будинку та житлової забудови.
  • Документ
    Періодизація етапів будівництва білоцерківського історичного парку " Олександрія"
    (КНУБА, 2008) Косаревська, Р. О.
    На підставі архівних джерел спростовано версію Є. Чернецького щодо закінчення будівництва основних композицій білоцерківського парку «Олександрія» до 1791 року та запропоновано ввести в науковий обіг періодизацію етапів його будівництва.
  • Документ
    Особливості функціонально-планувальної структури планетаріїв
    (КНУБА, 2013) Зауральська, О. О.; Гавриленко, О. О.
    Розглянуто особливості функціонально-планувальної структури планетаріїв, вимоги щодо їх розміщення, наповнення та функціонування. Розглянуто існуючу класифікацію планетаріїв та окремих їх елементів.
  • Документ
    Аналіз закордонного досвіду проектування і будівництва автодромів
    (КНУБА, 2013) Зауральська, А. В.; Пархоменко, Ж. О.
    Розглянуто досвід проектування та будівництва автодромів, досліджено особливості їх організації. Автоспорт має складну і заплутану інфраструктуру, яка поєднує у собі змагання різних видів, масштабів і значимості, створює нові робочі місця і є рушійною силою прогресу в автомобілебудуванні.
  • Документ
    Особливості функціональної структури спортивних комплексів із критими гірськолижними спусками
    (КНУБА, 2013) Зауральська, А. В.; Бойко, О. С.
    Виявлення особливостей проектування спортивних комплексів для всесезонних занять зимовими видами спорту в даний час є актуальною проблемою. До недавнього часу в спортивне ядро гірськолижних комплексів входили виключно площинні споруди (упорядковані гірськолижні та бігові траси, сноупарк і катки). Винахід установок, що дозволяють створювати стійкий сніговий покрив усередині будівлі, спричинило за собою появу нового об'ємного типу спортивних споруд - критих гірськолижних комплексів (КГК).