Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/105

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Екскаватор зі зміщеною віссю копання
    (КНУБА, 2009) Сукач, М. К.; Ягодинець, В. А.
    Розроблено конструкцію стріли для відкопування протяжних підземних об’єктів паралельно вісі пересування екскаватора та робіт в стислих умовах.
  • Документ
    Змінне робоче обладнання для аварійно-рятувальних робіт на базі екскаватора ЗО-5124
    (КНУБА, 2011) Бажан, В. Т.; Зуденко, В. А.; Санталов, М. О.; Швець, І. В.
    Проведено аналіз катастрофічних руйнувань будівель і споруд; визначені основні види робіт з ліквідації завалів і визволення потерпілих; виконаний патентний пошук по класу аварійно-рятувальної техніки; спроектовано багатоцільове робоче обладнання для аварійно-рятувальних робіт на базі екскаватора ЗО-5124.
  • Документ
    Експрес-метод оцінювання технічного рівня одноківшевих кар'єрних екскаваторів адаптаційних
    (КНУБА, 2013) Богуславський, В.
    Запропанован експрес - метод оцінювання технічного рівня одноківшевих кар'єрних екскаваторів за допомогою комплексних показників, сформованих із параметрів технічних характеристик машин. Визначені показники технічного рівня для екскаваторів російського виробництва. Виконано порівняння технічного рівня механічних і гідравлічних машин.
  • Документ
    Оптимізація параметрів робочого процесу одноківшевих екскаваторів у складних гірничо-геологічних умовах
    (КНУБА, 2014) Богуславський, В.
    Виконано аналіз причин зниження продуктивності роботи одноківшевих екскаваторів в умовах налипання і намерзання грунту, а також інтенсивного зношування робочих органів. Розроблена математична модель зміни продуктивності екскаваторів. Запропонована методика вибору оптимальних параметрів робочого процесу одноківшевих екскаваторів та інших машин для земляних робіт у складних гірничо-геологічних умовах.
  • Документ
    Моделювання процесу копання грунту телескопічним робочим обладнанням одноківшевого гідравлічного екскаватора
    (КНУБА, 2014) Хмара, Л.; Дахно, О.
    В статті розглядаються питання, пов’язані з плануванням всебічних багатофакторних експериментальних досліджень процесу копання ґрунту телескопічним робочим обладнанням. Запропонована конструкція спеціального стенда для проведення цих досліджень та розроблена конструкція моделі телескопічного робочого обладнання одноківшевого гідравлічного екскаватора, а також запропоновані рівняння регресії для чотирьох факторів.
  • Документ
    Аналіз динаміки розробки нових засобів демпфірування негативних коливань, що виникають при роботі одноківшевого екскаватора з гідромолотом
    (КНУБА, 2018) Рашківський, В. П.; Бордюг, Р.
    На сьогоднішній день зберігається тенденція використання землерийної техніки зі змінними робочими органами. З точки зору технології виконання робіт це має економічно доцільне обґрунтування [1]. Проте, якщо розглядати довговічність окремих вузлів машини, така експлуатація базової машини призводить до різкого зменшення її довговічності та погіршення експлуатаційних показників, особливо у випадку використання робочих органів актив¬ної дії. Гідромолот є активним видом облад¬нання, що динамічно впливає на базову маши¬ну. Під час роботи гідромолота на базову машину діє знакозмінна сила, спрямована уздовж поздовжньої осі молота, обумовлена зворотнопоступальним рухом бойка гідромолота. Динамічний вплив гідромолота на базову машину виявляється у створенні більш високого вібраційного навантаження, ніж при використанні змінного обладнання інших видів. Підвищений рівень вібраційних навантажень є причиною різкого погіршення експлуатаційних показників машини, що може нівелювати економічну доці¬льність використання змінного робочого обладнання. Практично проблема гасіння негативних коливань вирішується шляхом використання віброізоляції окремих вузлів машини: внутрішніх вузлів змінного навісного обладнання, елементів підвіски навісного обладнання на базову машину, стрілового обладнання тощо. Засобами ізоляції можуть бути демпфери, системи демпферів або поліуретанових подушок в конс¬трукції гідромолота або систем його навіски на базову машину. Тому доцільним є пошук та аналіз технічних рішень віброізоляції навісного ударного обладнання одноківшевого екскава¬тора з метою визначення актуальності даної проблеми та подальшого аналізу технічних рішень. Аналіз доцільно проводити по міжнародній класифікації винаходів шляхом патентного пошуку, що найбільш повно відображає реальний стан розвитку визначеної галузі.