«BAUHAUS 100» або як святкують архітектурний ювілей в Німеччині

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2020
Автори
Серьогін, Юрій Іванович
Богданов І. В.
Заголовок журналу
Журнал ISSN
Назва тому
Видавець
КНУБА
Анотація
Група українських архітекторів прийняла участь у святкуванні ювілею славетної архітектурної школи. Автори діляться своїми враженнями з приводу відношення німецького суспільства до Архітектури та архітекторів. Ці традиції цінування архітектури, архітектурних творів та будівель мають глибокі корні в культурі німецької нації та поваги до їх носіів – архітекторів. Новий виток розвитку архітектурна культура та професія що на неї спирається отримала в часи Веймарської республіки 1918 – 1923рр. Заснована в ті часи архітектурна школа BAUHAUS додала оттінки інтернаціоналізму завдяки цілій плеяді фахівців з різних напрямків мистецтва. Саме тому школа BAUHAUS глибоко вплинула на розвиток багатьох видів мистецтва в ведучих країнах світу. Бистрому розповсюдженню ідей BAUHAUS на світову культуру та мистецтво посприяла, як не дивно, фашистська Німечччина, що в 1936 році закрила школу. Більшість викладачів та учнів вимушені були втекти в США завдяки політичним та расістським переслідуванням. Тут вони асимулювалися та подовжили свою творчість та діяльність настільки успішно, що після завершення Другої Світової Війни їх ідеї та досягнення дуже швидко розповсюдилися по всьому світу.
Опис
Ключові слова
кафедра основ архітектури і архітектурного проектування, Bauhaus, Dessau, Weimar, архітектура, сучасне мистецтво та архітектура, кампус, architecture, contemporary art and architecture, campus
Бібліографічний опис
Серьогін Ю. І. «BAUHAUS 100» або як святкують архітектурний ювілей в Німеччині / Ю. І. Серьогін, І. В. Богданов // Архітектурний вісник КНУБА : наук.-вироб. зб. / Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. ; відп. ред. П. М. Куліков.- Київ : КНУБА, 2020.- Вип. 20 - 21. - С. 132 – 139.
Зібрання