Біометричні методи захисту від несанкціонованого доступу на територію аеропорту

Ескіз

Дата

2019

Автори

Шабала, Євгенія Євгенівна
Клюєва, Вікторія Василівна

Заголовок журналу

Журнал ISSN

Назва тому

Видавець

КНУБА

Анотація

На сьогодні на стан глобальної безпеки в авіаперевезеннях впливає ряд негативних процесів, які призвели, зокрема, до значного зростання терористичних загроз. Реалізація цих загроз завдає значної шкоди як на національному рівні, так і на міжнародній арені. Авіаційна галузь потребує особливого ставлення до питань безпеки. Це спонукає до розуміння необхідності вирішення нагальної проблеми з метою мінімізації, ліквідації та попередження загроз різних типів із залученям біометричних систем ідентифікації особистості та контролю доступу до аеропорту. Технологія розпізнавання осіб досягла великих успіхів в останні роки. Тепер комп'ютери можуть ідентифікувати осіб, які не перебувають в зоні з добрим освітленням і широким радіусом огляду. Бічного огляду рухомого зображення вже може бути достатньо для штучного інтелекту, щоб ідентифікувати особистість. Розгляуто відомі біометричні методи захисту від несанкціонованого доступу та запропоновано використання алгоритму визначення контурів Канні, як одного з найефективніших методів розпізнавання особистості.

Опис

Ключові слова

біометрія, методи захисту, дактилоскопія, алгоритм Канні, оператор Собеля, кафедра кібербезпеки та комп'ютерної інженерії

Бібліографічний опис

Шабала Є. Є. Біометричні методи захисту від несанкціонованого доступу на територію аеропорту / Є. Є. Шабала, В. В. Клюєва // Управління розвитком складних систем : зб. наук. праць / Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури ; гол. ред. Лізунов П. П. – Київ : КНУБА, 2019. – № 38. – С. 51-55. - Бібліогр. : 10 назв.

Зібрання

item.page.endorsement

item.page.review

item.page.supplemented

item.page.referenced