Регіональні підходи у плануванні гідробудівництва в південних районах України і в Криму в 1954-1955 рр.

Ескіз

Дата

2017

Автори

Сацький, Павло Вікторович

Заголовок журналу

Журнал ISSN

Назва тому

Видавець

Бескиди

Анотація

Програма будівництва Південно-Українського і Північно-Кримського каналів, яку було започатковано у 1950 p., проте, фактично, її згортання відбувалося від 1952 p., передбачала у подальшому реалізацію проектів по розвитку сільського господарства у південних районах УРСР і в Криму. Це «будівництво комунізму» здійснювалося як цілісний проект, не зважаючи, що воно провадилося на територіях двох союзних республік - УРСР і РРСФР (Крим до лютого 1954 р. перебував у складі РРФСР). Його здійснювало Головне управління «Укрводбуд» Міністерства бавовництва СРСР, оскільки це союзне міністерство мало доволі значні ресурси у своєму розпорядженні, реалізуючи масштабні гідро будівельні проекти, а також це міністерство було створено для забезпечення СРСР лідерських позицій у світовому виробництві бавовни. У організації програми будівництва Південно-Українського і Північно-Кримського каналів проявилась тенденція до максимальної централізації в адмініструванні проектів пізньосталінського періоду.

Опис

Ключові слова

планування гідробудівництва, гідробудівництво, південні райони України, регіональні підходи у плануванні гідробудівництва

Бібліографічний опис

Сацький П. В. Регіональні підходи у плануванні гідробудівництва в південних районах України і в Криму в 1954-1955 рр. / П. В. Сацький // Регіональна політика : історія, політико-правові засади, архтектура, урбаністика : зб. наук. праць : в 3 ч. / Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. ; редкол. : П. М. Куліков (голова) [та ін.]. – Київ ; Тернопіль : Бескиди, 2017. - Вип. 3, ч. 2 : Третя міжнародна наук.- практ. конф., Київ, 22 - 23 листопада 2017 р. - С. 207 - 211. - Бібліогр. : 6 назв.

item.page.endorsement

item.page.review

item.page.supplemented

item.page.referenced