Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Політико-електоральні наслідки регіональної фрагментації простору деліберативного дискурсу
    (Бескиди, 2019) Бауман, Юрій Анатолійович; Панібудьласка, Андрій Володимирович
    Для теоретичної соціології та політології значною мірою актуальні висновки, що їх Е.Райнерт зробив щодо теорії економічної: одним із наслідків її розвитку у ХХ ст. «є втрата двох важливих вимірів: часу (історії) і простору (географії)»[4,с.72]. Як свідчить вивчення культурно-ідеологічних відмінностей між макрорегіонами, що ціннісно фрагментують простір її деліберативного дискурсу і, отже, її політичний спектр, політико-електоральна географія є втіленою історією. Це не є українською специфікою: згадаймо європейські держави, приміром, Німеччину, Велику Британію, Іспанію тощо. Приміром, Р. Патнам дослідив і довів вплив історії та культурних особливостей на регіональну фрагментацію простору політико-ідеологічного дискурсу Італії і глибокі регіональні суспільні розколи на цій основі. Котрі, у свою чергу, спричинюють якісну різницю між регіонами Італії не лише у ефективності роботи суспільно-політичних інституцій, але і в укоріненості демократії
  • Документ
    Культурно-ідеологічне макрозонування України як чинник регіональної політики
    (Бескиди, 2018) Бауман, Юрій Анатолійович; Панібудьласка, Андрій Володимирович
    Україна – дуже велика, як за європейськими мірками, і вельми різна країна. У цьому легко переконатися, поклавши на її мапу результати виборів, рейтинг політичних сил тощо. Така мапа свідчить, що сучасне політико-ідеологічне макрозонування країни сформувалося у 2001-2002 роках і майже без змін проіснувало до 2013 року. На противагу міфу про «дві України» – східну і західну, – політико- електоральний аналіз та результати соціологічних досліджень дозволяють впевнено виокремити в Україні не 2, а 4 макрозони: Захід, Цент-Північ, Схід-Південь та Донбас-Крим.
  • Документ
    Становлення класичних ідеологій в Європі
    (Бескиди, 2017) Малеєв, Костянтин Сергійович; Панібудьласка, Андрій Володимирович
    Розвиток класичних публічних політичних ідеологій найтіснішим чином пов'язаний із розвитком Європи як світу суверенних, національних держав, що панують над рештою земної кулі. Причому панування це здійснюється таким чином, що Європа в складі європейських держав і сприймалась власне як весь світ, а решта земель та народів фактично були територіями з населенням, що не виступали суб'єктами міжнародного життя.
  • Документ
    Військова реформа і освіта. Можливі перспективи для цивільних навчальних закладів
    (Економічна думка, 2016) Панібудьласка, Андрій Володимирович
    Події на півдні та сході України порушили у суспільстві питання докорінної переоцінки поглядів на ефективність узятого на початку століття політичного курсу з розбудови національного війська, коли головними пріоритетом у проведенні реформ Збройних Сил України вважалося створення малочисельної, професійної, мобільної армії у складі Передових сил оборони, Основних сил оборони та Стратегічних резервів (вимоги Державних програм розвитку Збройних Сил України на період до 2005 року та у 2006-2011 роках, «Біла книга»). На наш погляд, слід вважати такий підхід до розбудови війська помилковим. А ще більшою помилкою стала б реалізація авантюрного рішення про доведення загальної чисельності Збройних Сил України до 80 000 осіб.
  • Документ
    Магдебурзьке право - історичний досвід створення та функціонування демократичних інститутів в Україні
    (Карт-Бланш, 2015) Панібудьласка, Андрій Володимирович
    Розбудова незалежної, суверенної, демократичної Української держави - складний процес розвитку, який значною мірою має спиратись на утвердження в суспільній свідомості розуміння безперервного розвитку історичної традиції, використання здобутків політичної думки минулого. Сьогодні, коли Україна докладає системних зусиль до вступу в Євросоюз, коли особливої актуальності набула проблема відмови від моделі централізованого управління радянського зразка, на користь сучасної демократичної моделі, що передбачає перерозподіл керівних повноважень на користь місцевих адміністрацій, доцільно згадати історичний досвід середньовіччя - Магдебурзьке право. Актуальність цього історичного досвіду зумовлена тим, що ті українські міста, на які воно поширювалось, фактично увійшли в єдиний цивілізаційний простір з провідними європейськими містами.
  • Документ
    Будівельне право в Україні: актуальні проблеми та перспективи розвитку
    (КНУБА, 2017) Панібудьласка, Андрій Володимирович
    Будівельна галузь є однією з найбільш потужних галузей господарювання в сучасній Україні. Про це свідчить інтенсивна будівельна діяльність на теренах України, величезна кількість нормативно-правових актів в сфері будівництва та постійні резонансні скандали пов'язані з суперечками, зловживаннями та кримінальними злочинами в сфері будівництва. Вагомою мірою проблеми будівельної галузі зумовлені прогалинами в правовому забезпеченні та нездатністю існуючого господарського законодавства забезпечити потреби динаміки економічного розвитку.