Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Політичний консумеризм як новий вектор політичної активності
    (Бескиди, 2018) Авдєєнко, Олена Дмитрівна
    В процесі зростаючої інтенсивності конкуренції глобалізованих ринків громадянське суспільство все більше набуває рис співтовариства споживачів. В цих умовах актуалізується проблема споживацько- мотивованої політичної поведінки, яка дістала назву політичного консумерізму. Останній як одна із нових форм політичної активності привертає увагу дослідників у плані аналізу його причин і ймовірних наслідків для подальшого розвитку як окремих демократичних країн, так і глобалізованого світу в цілому. В силу своїх особливостей політичний консумерізм важко піддається оцінці і відповідно вимагає глибокого вивчення і осмислення.
  • Документ
    Основні державні (вертикальні) стратегії гендерної політики : практики та їх ефективність
    (Бескиди, 2017) Авдєєнко, Олена Дмитрівна
    Якість соціальних змін у сучасному суспільстві неможливо забезпечити простим визнанням факту існування тендерної дискримінації. Необхідно послідовно впроваджувати політику, направлену на вирівнювання дисбалансу в правах і можливостях жінок та чоловіків на всіх рівнях соціального і політичного життя. Домінуюча роль в цьому процесі належить вертикальній владі. Підтримка реформ “зверху” державою необхідна для успішного здійснення тендерної політики, адже тендерні режими продукуються і підтримуються чисельними соціальними інститутами, осягнути які лише силами громадянського суспільства неможливо.
  • Документ
    Дискурсивний (горизонтальний) тип влади як соціальний конструкт гендерної нерівності
    (Економічна думка, 2016) Авдєєнко, Олена Дмитрівна
    Влада – одне з найскладніших і водночас найважливіших питань гендерної тематики. Найсуттєвіший вплив на гендерну теорію справила концепція дискурсивних влад французького філософа Мішеля Фуко. Сам Фуко не досліджував гендерні питання, але його теоретичні ідеї продуктивно застосували до гендерної проблематики вчені-феміністки, такі як Сандра Барткі, Джудіт Батлер, Яна Савіцкі та багато інших. Поява теорії дискурсивних влад Фуко дала поштовх для нового розвитку гендерної теорії у 1980-ті роки і ця теорія залишається актуальною й дотепер.