Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/77

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Застосування когенераційних технологій в централізованому теплопостачанні
    (2006) Пісарєв, В. Є.; Степанов, М. В.
    Показано, що проектування і будівництво в Україні когенераційних установок є найбільш доцільним засобом збільшення виробництва електроенергії.
  • Документ
    Оптимізація гідравлічних режимів роботи теплових мереж
    (КНУБА, 2010) Олексюк, А. А.; Долгов, М. В.
    У роботі розглянуті існуючі системи теплопостачання з різними способами подачі теплоносія та гарячої води споживачу. Запропонована схема з індивідуальними тепловими пунктами і триконтуриими теплообмінниками з акумуляторами гарячої води, яка дозволяє оптимізувати гідравлічний режим в системах теплопостачання і абонентських системах опалення та гарячого водопостачання.
  • Документ
    Аналіз пошкоджуваності теплопроводів і трубопроводів гарячого водопостачання теплових мереж
    (КНУБА, 2010) Капцов, І. І.; Лобко, О. М.
    Досліджується параметр потоку відмов в залежності від строку експлуатації трубопроводів теплопостачання: подаючого, зворотнього і трубопроводів гарячого водопостачання методами статистичного моделювання.
  • Документ
    Теплотехнічні випробування котлів малої і середньої потужності для систем теплопостачання будинків
    (КНУБА, 2010) Мороз, П. М.; Дудніков, А. П.; Степанов, М. В.
    В статті наводяться результати теплотехнічних випробувань водогрійних котлів виробництва СП Укрінтерм та порівняння їх експлуатаційних показників з котлами інших виробників.
  • Документ
    Схеми систем геліотеплопосточання будинків із застосуванням газового водогрійного котла та теплового насоса
    (КНУБА, 2009) Мороз, П. М.
    Наведені принципові схеми застосування теплового насоса спільно з водогрійним котлом в системі геліотеплопосточання. Системи комбінованого геліотепопосточання пройшли експериментальні експлуатаційні випробування в м. Біла Церква.
  • Документ
    Методика розрахунку триконтурних теплообмінників для незалежних систем опалення та гарячого водопостачання.
    (КНУБА, 2009) Олексюк, А. А.; Челапко, С. А.
    У даній статті приведена методика розрахунку триконтурних теплообмінників для незалежних систем опалення та гарячого водопостачанняМета даної методики визначення кількості трубок в триконтурному теплообміннику.
  • Документ
    Дослідження режимів експлуатації енергоефективної системи теплопостачання будинку.
    (КНУБА, 2008) Мороз, П. М.; Степанов, М. В.
    Наведені результати експериментальних досліджень водогрійних котлів СП «Укрінтерм» та опалювальних приладів в системі опалення будинку.
  • Документ
    Аналіз та розрахунки ексергетичного коефіцієнта корисної дії швидкісних водо-водяних теплообмінників для гарячого водопостачання
    (КНУБА, 2018) Голишев, О. М.; Деньгуб, В. І.; Коновалюк, В. А.
    Розроблена методика розрахунку ексергетичного коефіцієнта корисної дії (ЕККД) як для окремих елементів теплообмінних апаратів, так і для всієї конструкції. На основі відомих теплотехнічних даних виконані розрахунки ЕККД одноступеневих і двоступеневих теплообмінників. Встановлено, що ЕККД одноступеневих теплообмінників коливається в межах 0,74...0,77, а двоступеневих – 0,84...0,86 і практично не залежать від конструкції та способу приєднання до трубопроводів теплової мережі. Втрата ексергії у швидкісних теплообмінниках з фізичної точки зору пояснюється зміною температури (питомою теплоємністю) при теплообміні і відведенні нагрівальних потоків за межі системи гарячого водопостачання. Підвищення значення ЕККД можливо за рахунок збільшення кількості секцій теплообміну, але з практичної точки зору воно недоцільне і більш глибоке охолодження нагрівального теплоносія може викликати порушення температурного режиму систем опалення. Перехід до групових і індивідуальних систем теплопостачання обмежує застосування швидкісних теплообмінників для гарячого водопостачання. Їхнє використання доцільне в теплових мережах з потужними джерелами теплоти, наприклад від ТЕЦ або промислово-опалювальної котельні. Для ефективного використання теплової енергії в процесі підготовки гарячого водопостачання бажано використовувати теплообмінники-змішувачі теплових потоків.
  • Документ
    Параметры тепловой сети при пониженном температурном графике
    (КНУБА, 2018) Редько, И. А.; Редько, А. А.; Приймак, А. В.; Ланцберг, Н. Г.
    В современной экономической ситуации в Украине эксплуатация систем теплоснабжения ведётся при пониженной температуре сетевой воды. Повышенный температурный график 95/70°С из-за высокой стоимости топлива является нецелесообразным. Опыт таких стран как Дания, Германия, Финляндия, Швеция и Голландия с развитым централизованным теплоснабжением указывает на необходимость первоочередного оборудования индивидуального теплового пункта (ИТП) здания системой автоматического регулирования, после чего выполняется пе- реход на технологию с пониженным температурным графиком. Поэтому модернизация систем теплоснабжения Украины, направленная на применение пониженного температурного графика, потребует перехода на закрытые независимые системы отопления, на качественно-количественное регулирование и на автоматизацию систем ИТП потребителей. В настоящей работе приведены результаты численного исследования влияния конструктивных и режимных параметров тепловой сети на выбор оптимальной температуры и расхода сетевой воды системы централизованного теплоснабжения (CЦТ). Определено существенное влияние отопительной характеристики k·F, Вт/К, здания на параметры СЦТ, определены фактические значения k·F некоторых жилых домов по данным натурных исследований. Полученные фактические данные ниже расчётных значений k·F, что требует повышенной температуры теплоносителя в подающем трубопроводе. Снижение температурного графика потребует снижения энергопотребления в жилых домах и административных зданиях.
  • Документ
    Логіко-ймовірнісна оцінка ризиків аварій на трубопроводах теплових мереж
    (КНУБА, 2017) Ратушняк, Г. С.; Свідеревич, М. В.
    Для багатофакторного аналізу впливу різних факторів на експлуатаційну надійність теплових мереж потрібно застосовувати теорію нечіткої логіки та теорію ймовірностей. Методика логіко-ймовірнісної оцінки ризиків аварій дозволяє виконувати вибір рішення щодо підвищення ефективності систем теплопостачання та впровадження новітніх енергоефективних технологій при їхній реконструкції. За результатами аналізу експертних оцінок виникнення небезпечних ситуацій на трубопровідній частині системи теплопостачання розроблено узагальнену схему розвитку можливої аварії з урахуванням факторів, що впливають на надійність системи в цілому. Отримано значення нечіткої ймовірності виникнення аварійної ситуації на трубопроводах теплових мереж Р~=(0,178;0,657;0,304;0,400). Оцінка дерева відмов дозволяє визначити появу події, яка може призвести до небажаного порушення роботи системи теплопостачання. Експериментальні дані спостереження за змінами вихідного показника (характеристик теплової мережі) при варіації факторів впливу за розробленою методикою дає можливість уточнювати обґрунтування прийняття рішень при управлінні надійністю системи централізованого теплопостачання з урахуванням кількісних і якісних параметрів об’єкта.