Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Поселковое строительство – одно из направлений решения жилищной проблемы промышленных районов в 20-30 годы
    (КНУБА, 2014) Яценко, В. А.
    Рассмотрены основные положения становления теории и практики поселкового строительства в 20-30-х годах ХХ века на примере промышленного региона Донбасса. Определены основные принципы и приемы планировочных предложений поселков, характера застройки. Сформулированы основные градостроительные требования выработанные в 20-30-х годах, которые стали ключевыми для дальнейшего развития поселкового строительства.
  • Документ
    Теория и практика градостроительства Донбасса в начале 20 века
    (КНУБА, 2013) Яценко, В. А.
    Рассмотрено формирование теории и практики градостроительства в начале 20 века, выделены основные этапы и виды работ, зарождение нормативно-законодательной базы. Уделено внимание некоторым авторам, их разработкам, которые сформировали в дальнейшем основы развития градостроительства Донбасса.
  • Документ
    Еволюція теорії регіонального планування, як зміна парадигм суспільного розвитку
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    Проаналізовано головні етапи становлення науково-теоретичних досліджень регіонального рівня. Виділено два підходи – історичний як еволюція містобудівної діяльності в теорії і практиці і метод ідеологічних парадигм як узагальнення методологічних поглядів регіонального планування за останні 100 років. Обидва підходи базуються на об’ємі знань, проектній практиці і наукових розробках та спробі знайти взаємозв’язки всіх періодів з кінця ХІХ початку ХХІ століття в Україні.
  • Документ
    Циклічність активності концептуальної творчості в архітектурі (гіпотеза)
    (КНУБА, 2018) Весна, А. В.; Дубинский, В. П.
    У дослідженні вперше висунута гіпотеза про циклічність періодів активності концептуальної творчості в архітектурі. Запропоновано методи виявлення цих циклів, які засновані на розробленому методі аналізу історично значущих архітектурних концепцій і концептів, створених на їх основі. Висунуто гіпотезу про структуру концептуальних циклів і причини їх виникнення. У період з V ст. до н.е. по теперішній час виявлено чотири періоди активності створення архітектурних концепцій. Кожен з виявлених періодів є віссю зміни спеціальності і адаптації її до нових умов існування міст і архітектури.
  • Документ
    Влияние глобальных концепций развития человечества на современную архитектуру
    (КНУБА, 2017) Весна, А. В.; Дубинский, В. П.
    Сегодня публикуемые в СМИ глобальные концепции развития человечества стали мощным стимулом творческого и исследовательского поиска для многих тысяч людей во всем мире. К настоящему времени накоплено достаточное количество фактического материала, что позволяет систематизировать современные глобальные архитектурные концепции и выработать алгоритмы их адекватной оценки. В данной статье автором предложена оригинальная методика подобных оценок.