Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Геометричне моделювання замкненого плоского контуру з застосуванням раціональних кубічних кривих
    (КНУБА, 2019) Коваль, Г. М.; Лазарчук, М. В.
    В статті описано спосіб геометричного моделювання замкненого плоского контуру з застосуванням раціональних кубічних кривих. При моделюванні була поставлена задача скласти контур з мінімальної кількості сегментів кривих не вище третього порядку. В якості прикладу виконана апроксимація профіля лопатки турбіни. Для цього плоский замкнений контур лопатки розбито на дві частини. Верхня та нижня частини апроксимуючого контуру в точках перегину профіля лопатки мають спільні дотичні. Верхня частина контуру, обмежена точками перегину, складається з двох сегментів раціональних кривих третього порядку, які в спільній точці мають однакову кривину. Сегмент першої кубічної кривої проходить через три точки заданого контуру лопатки турбіни, причому в цих точках має спільні з заданим контуром дотичні. Переміщення особливої точки першої кубічної кривої в визначених межах дозволяє модифікувати її форму, а також провести сегмент кривої ще через одну точку заданого контуру і гарантує відсутність в межах сегменту небажаних точок - особливої точки, точок розриву та перегину. Після конструювання сегменту першої кубічної кривої визначається радіус кривини в його кінцевій точці. Сегмент другої кубічної кривої, як і сегмент першої, має з заданим контуром лопатки турбіни три спільні точки з дотичними в них. Переміщення особливої точки другої кубічної кривої в певних межах попередньо визначеної кривої забезпечує в точці стику з сегментом першої кубічної кривої задану кривину, а також гарантує відсутність в межах сегменту особливої точки, точок розриву та перегину. Нижня частина контуру профіля лопатки турбіни апроксимована сегментом кривої другого порядку, який проходить через три точки контуру лопатки, та в кінцевих точках має спільні з контуром дотичні. Рівняння кривих визначені в параметричному виді в проективній площині і записані в афінній площині в векторно-параметричному виді. Запропонований спосіб може бути використаним при моделюванні як плоских замкнених контурів, так і при моделюванні плоских обводів другого порядку гладкості, сегментами яких є раціональні кубічні криві.
  • Документ
    Візуалізація та ідентифікація прибутковості робіт в умовах обмеження ресурсів будівельних підприємств
    (КНУБА, 2015) Бойченко, О. С.
    Розглядаються недоліки в системі сучасного ціноутворення та досліджуються існуючі методи визначення вартості будівельних робіт. Пропонується покращити процес управління в будівельному підприємстві застосовуючи графоаналітичні моделі. Наводяться переваги використання наочної візуалізації моделі управління прибутковістю.
  • Документ
    Можливості застосування алгебраїчних торсів однакового схилу в моделюванні задач інсоляції
    (КНУБА, 2013) Підгорний, О. Л.
    В задачах инсоляции выполняются построение поверхности солнечных лучей на основе использования суточного направляющего конуса вращения. Это приводит к образованию торсових поверхностей однакового ската по отношению к екваториальной плоскости как огибающих множества таких конусов с вершинами на направляющей кривой. В статье показано, что при обкатке плоскостью двух кривих 2-го порядка, одна из которых задана напрявляющим круговым конусом, возможно получение 12 видов и подвидов торсов однакового ската. Отдельный вид торса однакового склада дает обкатка плоскостью поверхности 2-го порядка и несобственной кривой, заданой суточным направляющим конусом солнечных лучей. Использование свойств и особенностей торсов одинакового ската полезна в задачах инсоляции, где получаются поверхности солнечных лучей