Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Методика оцінки ефективності використання енергетичних ресурсів при санації будівель
    (КНУБА, 2011) Лєута, К. І.
    Методика оцінки ефективності використання енергетичних ресурсів при санації будівель. В статті наведені результати дослідження оцінки ефективності використання енергетичних ресурсів при санації будівель.
  • Документ
    Моделювання теплообміну енергоефективної будівлі
    (КНУБА, 2018) Болгарова, Н.; Плоский, В.; Скочко, В.
    В процесі проектування енергое-фективних будинків особливої уваги потребує дослідження балансу енергонадходжень та енерговтрат. Це пояснюється тим, що потреба у забезпеченні будинку енергетичними ресурсами може стати ключовим питанням у визначенні його сумарної площі приміщень та вплинути на результуючі об’ємно-планувальні рішення. Окрім того, вкрай важливо мати можливість точно оцінювати величини енерговитрат, що відбуватимуться в огороджувальних конструкція та інженерних системах майбутнього будинку, з метою їх мінімізації ще на етапі виконання проектних робіт. Для вирішення цієї задачі необхідно мати гнучкий та наочний апарат моделювання процесів теплообміну та відповідну математичну інструментальну базу, що дозволятимуть враховувати вплив режимів роботи усіх інженерних систем (включаючи системи опалення, вентиляції та кондиціонування) у різні пори року, а також даватимуть змогу легко змінювати початкові та крайові умови розрахунків, а саме: конфігурації зовнішніх і внутрішніх стін, перекриттів та покриттів, кількість та місця розміщення світ-лопрозорих конструкцій, а також можливі дефекти та нещільності огороджувальних конструкцій, в результаті яких виникатимуть інфільтраційні процеси, що впливатимуть на кратність повітрообміну приміщень та тепловтрати будівлі у цілому. В даній роботі розглядається математичний апарат моделювання стаціонарного температурного режиму будівлі, що базується на комплексному системному розрахунку температур на поверхнях та у повітрі внутрішніх приміщень, із урахуванням теплофізичних параметрів матеріалів стінових конструкцій, вікон та дверей, теплонадходжень від системи опалення та інших джерел енергії, а також параметрів роботи системи вентиляції. Продемонстровано приклад складання системи теплового балансу приміщень енергоефективного житлового будинку котеджного типу. Показано принципи врахування усіх видів теплообміну між поверхнями та повітряним середовищем кімнат, а також прогнозовані зниження опорів теплопередачі огороджувальних конструкцій, пов’язане з формою будівлі.
  • Документ
    Использование ячеистобетонных блоков в ограждающих конструкциях высотных жилых домов
    (Знання, 2013) Тимошенко, С. А.; Омельчук, В. П.; Омельчук, В. В.
    В статье рассмотрены этапы внедрения ограждающих конструкций из ячеистобетонных блоков при строительстве высотных жилых домов монолитно-каркасного типа. Показано преимущество газобетона автоклавного твердения – как конструкционно-теплоизоляционного стенового материала.
  • Документ
    Оцінка якості теплоізоляційних характеристик огороджувальних конструкцій існуючих будівель
    (2006) Бешинська, О. В.; Ратушняк, О. Г.
    На основі експериментальних обстежень показано, що найгірші теплоізоляційні характеристики мають залізобетонні та цегляні будівлі.
  • Документ
    Вплив випадкових факторів на теплопровідність будівельних огороджувальних конструкцій
    (КНУБА, 2013) Наголкіна, З. І.
    Досліджуються деякі властивості розв’язку стохастичного рівняння, що моделює процеси тепло-масопереносу в випадково неоднорідному середовищі, яким є в окремих випадках зона використання будівельних огороджувальних конструкцій.